Omladincima Radničkog samo bod protiv Partizana

U 26. kolu Omladinske lige Srbije, fudbaleri Radničkog 1923 igrali su nerešeno sa beogradskim Partizanom 2:2.

Kragujevčani su dva puta vodili, ali nisu uspeli da osvoje sva tri boda i preteknu crno-bele na ligaškoj tabeli.

Stević je doveo Radnički u vođstvo u 30. minutu, nakon akcije Šimunovića i prodora Andrića. Na 1:1 Partizan je izjednačio u 61.minutu nakon brze akcije Ahmetovića, a strelac je bio kapiten Jokić.

U 57. minutu Komljenović je izveo korner, a Stanimirović je greškom skrenuo loptu u svoju mrežu.

U 86.minutu skraćeni korner izveo je Grbović. Na pravom mestu našao se rezervista Stojanović, koji je udarcem glavom na prvoj stativi savladao Kostića i postavio konačan rezultat.

Treba istaći da su obe ekipe mogle i do još po jednog pogotka, ali udarci Janjića u 42. i rezerviste Đorđevića u 60.minutu iz slobodnog udarca, umesto u gol završavaju na prečki.

Radnički 1923 – Partizan 2:2 (1:0)

Prvi pomoćni teren: Čika Dače
Gledalaca: 300
Sudija: Petar Piper (Čačak)
Žuti karton: Leković (Partizan)
Strelci: 1:0 Stević 30, 1:1 Jokić 61, 2:1 Stanimirović 57 a.g., 2:2 Stojanović u 86.minutu.

RADNIČKI 1923: Kostić, Šimunović (Vraštanović), B.Miljuš, Vidović, Petrović, Živanović, Stević, Komljenović, Andrić, Matanović, D.Miljuš (Đorđević).

PARTIZAN: Jovičić, Stanimirović, Ahmetović, Leković (Peličić), Jokić, Perišić, Čađenović (Stojanović), Savić (Bogdanović).

Igrač utakmice: Komnen Andrić (Radnički 1923)

Četiri kola pre kraja Omladinske lige Srbije Radnički se nalazi na deobi osmog mesta sa 35 bodova. U narednom kolu mladi Kragujevčani će dočekati kraljevačku Slogu.

Izvor i foto: Željko Marinković