Oslabljeni Radnički do boda protiv Primorja

vk radnicki

U derbiju 13. kola Triglav vaterpolo lige, kragujevački Radnički je odigrao nerešeno 8:8 sa riječkim Primorjem, ekipom koja je do ovog kola imala maksimalan učinak. Kragujevčani su tako došli do važnog boda, koji prenose u drugu fazu takmičenja.

Riječani su bolje otvorili utakmicu i poveli golom Havijera Garsije, iskoristivši igrača više u bazenu, posle čega se igralo „gol za gol“, sve do finiša prve deonice, kada je Radnički preokrenuo rezultat i u drugi period ušao sa golom prednosti – 4:3.

Gosti su do poluvremena uspeli da izjednače (5:5), a u trećoj deonici viđen je po jedan gol na obe strane, pa se i u četvrti period ušlo sa nerešenim rezultatom (6:6).

Posle dužeg vremena, sjajni rumunski centar Kozmin Radu doveo je goste u vođstvo (7:6), ali je odmah na drugoj strani uzvratio Ivan Basara. Najbolji hrvatski vaterpolista Sandro Sukno je ponovo doneo prednost svom timu, ali je sjajnom „šraubom“ Basara doneo Radničkom novo izjednačenje, dva minuta pre kraja utakmice.

U samom finišu Kragujevčani su imali par dobrih prilika da dođu do celog plena, ali je golman gostiju Vićan bio nesavladiv.

Najefikasniji akter meča bio je Sandro Sukno sa tri gola. Po dva gola postigli su Kozmin Radu na jednoj, i Ivan Basara, Srđan Vuksanović i Nikola Dedović na drugoj strani.

Ovo je nesumnjivo veliki bod za Radnički, koji je na ovom meču bio značajno oslabljen neigranjem Radića, Vrlića i Trajkovića.

Narednog vikenda Kragujevčani gostuju zagrebačkoj Mladosti, a pre toga ih čeka duel sa Brešom u Ligi šampiona.

Radnički – Primorje EB 8:8 (4:3, 1:2, 1:1 2:2)

Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“.