Oslabljeni Radnički lako do pobede nad Klekom

ok-radnicki-2016Odbojkaši kragujevačkog Radničkog savladali su danas u „Jezeru“ ekipu Klek Srbijašume sa 3:0 (25:16, 27:25, 25:16), u meču 10. kola Super lige Srbije, poslednjeg u ovoj godini.

Kragujevčani su, sa izuzetkom drugog seta, prilično lako izašli na kraj sa iskusnom ekipom Kleka. Pravi recept za pobedu u ovom susretu bio je odličan blok izabranika Predraga Srećkovića, kojim su u potpunosti zaustavljeni glavni napadači gostiju.

Odbojkaši Radničkog su pomalo dekoncentrisano ušli u ovoj susret, ali su jako brzo pohvatli konce igre i na krilima kapitena Vulovića došli do pet poena prednosti (11:5). Gosti su uspeli da smanje na 14:12, ali je domaći tim ubrzo kreirao novu seriju (6:2) i sigurno priveo set kraju.

U drugom periodu bilo je znatno više uzbuđenja. Ekipe su smenjivale u vođstvu, sve do finiša kada je Radnički došao do tri set lopte. Gosti su sva tri puta uspeli da se izvuku, ali su Kragujevčani poenom Milutinova i asom dizača Stokovića slavili na razliku.

Treći set protekao je u apsolutnoj dominaciji domaćih odbojkaša, koji su ubedljivom igrom osvojili i ovu deonicu za konačnih 3:0.

Nemanja Opačić je sa 21 poenom bio centralna figura susreta. Dvocifreni u taboru pobednika bili su još i Vulović sa 13, Martinović sa 11 i Milutinov sa 10 poena. Treba reći da je Radnički na ovom susretu bio oslabljen neigranjem Vladimira Čedića i mladog Alekse Matića.

Kod gostiju Tomić je zabeležio 13 poena, Ivanković 11, dok je Narančić zaustavljen na svega 7 postignutih poena.

U 2017. godinu Kragujevčani će ući sa šeste pozicije, uz skor od pet pobeda i isto toliko poraza.

Do kraja kalendarske 2016. godine, odbojkaše Radničkog očekuje revanš meč četvrtfinala Kupa Srbije sa Kosovskom Mitrovicom, koji je zakazan za 22. decembar od 18 časova u Leposaviću. U prvom meču izabranici Predraga Srećkovića slavili su sa 3:1, pa im je za prolaz na završni turnir Kupa Srbije dovoljno da osvoje još dva seta.