Palilulci lako stigli do polufinala Kupa

arsenal-tutin
Fudbaleri Arsenala (beli dresovi)  lako su danas postigli golove i eliminisali Tutin iz Kupa

Fudbaleri Arsenala kao pobednici Kupa na području FS grada Kragujevca danas su u četvrtfinalu  pobedili Tutin sa 4:0, predstavnika FS Raškog okruga i plasirali za polufinale. Iako je nastupio u oslabljenom sastavu, zonaš iz Palilula sa tri pogotka u prvom poluvremenu stekao je veliku prednost i zasluženo prošao u sledeću rundu ovog takmičenja, što je največi uspeh do sada.

Oba današnja rivala na stadionu u Palilulama, po idelanom vremenu, za raliku od nedeljnog susreta, kada je padala kiša, odigrali su rasterećeno i više su mislili na utakmice koje ih očekuju u borbi za bodove i opstanak u Zoni „Morava“. I Arsenal i Tutin imaju po 31 bod i još nisu osigurali status zonaša, a nastupili su u „šarenom“ sastavu zbog kartona i povreda. U domaćem timu nije bilo pet prvotimaca: kapitena Lazovića, Ilića, Neškovića, Vukovića i Milutinovića, kao i rezerviste Stefanovića, pa je na klupi sedeo samo Nikola Janjoš. Gosti, koje vodi kragujevački trener Stašević, imali su nešto „deblju“ klupu i mogli su da zamene tri igrača, ali im to ništa nije pomoglo. Efikasna ekipa Arsenala lako je postizala golove, posebno u prvom poluvremeno, kada je praktično odlučeno ko ide u polufinale, zahvaljujući raspoloženom Miloju Otoviću, koji je postigao dva pogotka i jednom asistirao za 45 minuta, koliko je odigrao na današnjoj utakmici.

Već u osmom minutu domaći tim je poveo sa 1:0. Otović je idealno centrirao sa leve strane na drugu stativu, gde se našao Stević i glavom loptu poslao pored nemoćnog golmana Tutića. Samo tri minuta kasnije bilo je 2:0 za Arsenal. Ofanzivac domaćina Otović je prošao kroz sredinu, ušao u šesnaesterac i šutem po zemlji loptu poslao u levi ugao golmana Tutina.

Jednu od retkih prilika za goste u 25. minutu nije iskoristio napadač Zilkić, jer je iz povoljne situacije slabo šutirao pored gola. Osam minuta kasnije Sretenović je propustio priliku da poveća vođstvo domaćina. Posle lepe akcije sa 16 metara pogodio je stativu praznog gola Tutina. Međutim, u 41. minutu Otović je bio nepogrešiv, posle ubacivanja Stevića sa desne strane, i glavom sa ivice peterca omogućio svojoj ekipi da na odmor ode sa tri gola prednosti.

U drugom poluvremenu gosti su pokušavali da smanje prednost Arsenala, ali je odbrana odigralasigurno. U 72. minutu Sretenović je bio precizniji i iskosa sa leve strane iz slobodnog udarca sa oko 25 metara dobro šurirao i postigao i četvrti pogodak za Arsenal.

Ekipa Tutina na desetak minuta pre kraja utakmice imala je izglednu priliku da postigne počasni pogodak, ali je Dreković slabo šutirao u ruke golmana Rafailovića, pa je susret završen uvbedljivom pobedom Arsenala od 4:0, koji zasluženo ide u polufinale Kupa na području FS Regiona zapadne Srbije.

ARSENAL – TUTIN 4:0 (3:0)

Stadion: U naselju Palilule.
Sudija: Ivan Nikitović.
Pomoćnici: Pavle Piper i Milan Bilbija (svi iz Čačka).
Strelci: Stević u 8, Otović u 11. i 41. i Sretenović u 72. minutu.

ARSENAL: Rafailović, Đorđević, Otović (Janjoš), Ivković, Ignjatović, Todorov, Stević, Stamatović, Spasojević, Sretenović, Ilić.

TUTIN: Tutić, Hamidović (Gusinac), Čuljević, Zahitović, Pramenković, Đžuđžević, Dreković, A. Dacić (Hot), Salković (D. Dacić), Tutić, Zilkić.

IIGRAČ UTAKMICE: Miloje Otović (Arsenal)

Ovom pobedom Arsenal se plasirao za polufinale Kupa na području FS Regiona zapadne Srbije, gde će se za dve nedelje sastati sa srpskoligašem Poletom iz Ljubića, koji je u Priboju pobedio FAP-a sa 1:0. Inače, Arsenal će do tada dva puta gostovati za bodove u Zoni „Morava“ i sastaće se sa Jošanicom u Novom Pazaru narednog vikenda i narednu sredu sa Tutinom, a dočekaće Orlovca iz Mrčajevaca.