Partizan nemoćan u Kragujevcu, Radnički ostao u trci za titulu

rk-radnicki-2013-14

Rukometaši Radničkog zabeležili su petu pobedu u plej ofu, pošto su večeras u dvorani “Jezero“ savladali Partizan sa 25:21 (11:9), čime su dospeli na deobu prvog mesta.

U većem delu prvog poluvremena crno-beli su bili u vođstvu. Radnički je poveo 2:1. Usledio je period igre u kojem su gosti konstantno bili u vođsvu, najviše tri gola razlike (5:2 – 8. minut). Ipak, u 24. minutu Kragujevčani su stigli do izjednačenja 7:7, a potom, u 27. minutu i do prednosti (9:8), da bi prvo poluvreme rešili su svoju korist 11:9.

U nastavku domaćin je dodao gas, taman toliko koliko je bilo potrebno da rutinski utakmicu privede kraju i ostane u trci za šampionsku titulu i ujedno se revanširao crno-belima za poraz u prvom delu plej ofa (21:22).

Izabranike trenera Vučkovića do novog trijumfa predvodili su Krsto MiloševićAleksandar Gugleta, koji su postigli po pet golova. U poraženom timu istakli su se Vlada Vuković i Mijajlo Marsenić sa po četiri. Kad su u pitanju odbrane, kapiten Radničkog, Dušan Petrović upisao je 10, dok je sa druge strane golman crno-belih Ristanović odbranio sedam udaraca.

Radnički je ovim trijumfom dospeo na deobu prvog mesta, zajedno sa ekipama Vojvodine i Metaloplastike ima po 10 bodova. U narednom, 8. kolu, već u utorak, Kragujevčani gostuju u Šapcu, ekipi Metaloplastike, koju su u poslednja dva meča dobili.

Rаdnički – Pаrtizаn 25:21 (11:9)

Dvorаnа: Jezero.