Partizan savladao Radnički u prvom polufinalnom duelu

Prvi duel polufinalne serije plej-ofa između Radničkog i Partizana, pripao je crno-belima, koji su večeras, u beogradskim ‘Šumicama“, bili bolji od Kragujevčana sa 3:1, po setovima 25:19, 19:25, 25:21 i 25:14, i tako poveli u seriji sa 1:0.

Crno-beli su večeras bili agilniji, skoncentrisaniji i na kraju savladali Radnički, koji će priliku za brejk morati da traži u ponedeljak.

Radnički je jako dobro otpočeo meč, imao tri poena prednosti na prvom tehničkom tajm-autu (8:5), ali su Beograđani, kako je set odmicao, uspeli da istope tu prednost Kragujevčana i u finišu prvog seta stignu do preokreta, pa tako dobijaju prvu deonicu sa 25:19.

U drugom setu Radnički je pružio najbolju igru večeras, slomio protivnika polovinom deonice i uspeo lagano da materijalizuje prednost, i dobije ovaj set sa 25:19. U ovom periodu igre je sjajno funkcionisao blok i prijem Kragujevčana.

Treća deonica donosi mnogo bolje izdanje crno-belih, koji kontrolišu set od samog starta i uspevaju da i ovaj period igre reše u svoju korist sa 25:21, i tako ponovo povedu u setovima (2:1).

Četvrti set odbojkaši Radničkog bi najverovatnije želeli da zaborave, pošto su tu pružili najlošiju partiju u večerašnjem meču i dozvolili Beograđanima da sa ubedljivih 25:14 dobiju ovu deonicu i time lagano reše meč u svoju korist.

Ono što može da obraduje navijače Radničkog, uprkos porazu, to je veliki povratak Vladimira Čedića posle povrede, koji je sa 21 poenom bio najistaknutiji akter u redovima Kragujevčana. Kod domaćina, Marko Nikolić potvrđuje da je u sjajnoj formi, zabeleživši 20 poena, a pridodali su mu se Minić sa 14 i Steljić sa 12 poena.

Druga utakmica je na programu u ponedeljak 25. marta, a nakon toga se serija nastavlja u Kragujevcu.

Partizan – Radnički 3:1 (25:19, 19:25, 25:21, 25:14)

Dvorana: SC „Šumice“.