Partizan se provukao u Jezeru

Rukometaši Radničkog poraženi su u derbiju 3. kola “Merkur osiguranje“ Superlige odigranom u dvorani Jezero od aktuelnog šampiona Srbije, beogradskog Partizana sa 31:28.

Do prve veće prednosti na meču prvi su stigli domaći igrači (13:10). Vrlo brzo su postigli još jedan pogodak i imali igrača više. Međutim, kao da su sagoreli u želji, a gosti su to znalački iskoristili i poluvreme uveli u potpuni egal (14:14).

U nastavku utakmice slična slika na terenu. U 41. minutu Đavoli su poveli sa 21:19, i tu su stali. Crno-beli su serijom 6:1 preokrenuli na 25:22, što se ispostavilo je da je bila i odlučujuća prednost.

Najefikasniji na susretu bio je Kostić, koji je postigao deset pogodaka, dok je u pobedničkoj ekipi Ivošević postigao sedam.

Radnički – Partizan 28:31 (14:14)

Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 500.
Sudije: Marić (Pančevo) i Mašić (Zrenjanin).
Sedmerci: Radnički 2 (2), Partizan 4 (3).
Isključenja: Radnički 6, Partizan 4 minuta.

RADNIČKI: Kostić 10, Pralica 4, Radenović, Janićijević, Filić 2, Mandić, Lekić (1 odbrana), Stevanović, Petrović (4 odbrane), Milinčić 3, Simić, Milošević, Nikolić, Tomić 1, Bosić 4, Rajičević 4 (2).

PARTIZAN: Vasić (2 odbrane), V. Ilić, Mešter 1, Radanović, Pavlović, Maksić 6, Žujović, M. Radovanović (5 odbrana), Kajganić, Radivojević 3 (3), N. Ilić 6, Kostadinović 5, Ivošević 7, Mitrović 2, Popović, Marsenić 1.

Igrač utakmice: Miloš Ivošević (Partizan).