Pavlović presudio „đavolima“ na Banjici (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog zabeležili su novi poraz u okviru 5. kola Jelen Superlige Srbije, pošto su na Banjici poraženi od fenjeraša, ekipe Rada, minimalnim rezultatom 1:0 (1:0).

Ovim porazom Kragujevčani su prilično zakomplikovali sebi situaciju, obzirom da su računali na bodove na Banjici.

Rad je od starta krenuo agresivnije i nametnuo svoj ritam.
U 9. minutu Mihajlović pada u šesnaestercu Kragujevčana, domaći traže penal, ali sudija Đokić odmahuje rukom. U 11. minutu akcija Beljića i Spalevića, ali bez prave završnice.

Igrao se 20. minut kada su „građevinari“ stigli do vođstva. Najpre je Vladimir Rodić šutirao, Čančarević je intervenisao, ali lopta opet dolazi do Rodića, koji ovaj put upošljava Andriju Pavlovića, a mladi fudbaler Rada pogađa cilj za vođstvo domaćih od 1:0.

Beležimo potom nekoliko sporadičnih udaraca iz daljine na obe strane, a u 33. minutu Rad je imao priliku da duplira vođstvo posle još jedne opasne akcije Rodića i Pavlovića, ali je Čančarević ovaj put sačuvao svoju mrežu. Dva minuta kasnije udarac je oprobao i Andrija Luković. U 41. minutu konačno dobar napad Radničkog, ali udarac Filipa Kneževića odlazi tik pored stative. Minut kasnije pokušao je i Darko Spalević, ali opet neuspešno.

Radnički se probudio krajem poluvremena, tako da se očekivao još jači pritisak Kragujevčana u nastavku igre.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imao je štoper domaćih Vitas, ali njegov udarac završava pored gola. U 54. minutu preti strelac vodećeg gola za „građevinare“ Andrija Pavlović iz prekida, ali Čančarević opet na mestu.
A onda, u 55. minutu, Bojan Beljić sa nekih osamnaest metara pogađa stativu. Mnogo sreće u tim trenucima za domaćina. U 60. minutu nova dobra šansa za Radnički posle sjajne asistencije petom kapitena Spalevića za Aleksandra Stojimirovića, ali u poslednjem trenutku interveniše Milošević i spašava siguran pogodak.

I taman kad je Radnički počeo da preuzima inicijativu na terenu, novi peh zadesio je Kragujevčane. Isprovocirani Filip Knežević udara glavom Nemanju Mihajlovića i dobija direktan crveni karton. Radnički je sa deset igrača na terenu morao da juri gol zaostatka.

Do kraja meča beležimo dva solidna pokušaja Pavlovića, kao i dobar udarac Slavka Marića iz slobodnog udarca u 89. minutu. I onda, kada se očekivao poslednji sudijski zvižduk, velika šansa za „đavole“ da ipak dođu do boda. Beljić je bio u prodoru, asistirao za Malinića, ali je golman Rada Kljajić sprečio rezervistu Radničkog da postigne gol, tako da su „građevinari“ ipak osvojili ceo plen na Banjici.

Radnički posle ovog kola ima samo tri osvojena boda i nalazi se deobi 13. mesta.

U narednom kolu Radnički će na „Čika Dači“ ugostiti ekipu Donjeg Srema, u utakmici u kojoj „đavoli“ moraju da osvoje tri boda.

Rad – Radnički 1923  1:0 (1:0)

BEOGRAD
Stadion Rada na Banjici
Gledalaca:
Gl. sudija: Nenad Đokić.
Pomoćnici: Dalibor Đurđević i Milan Minić.
Žuti kartoni: Vitas (Rad)
Crveni karton: Knežević (Radnički)
Strelci: 1:0 Pavlović (Rad) 20. minut

RAD: Kljajić, Milošević, Ćirković, Vitas, Urošević, Raspopović, Gnjatić (od 90. minuta Jagodić), Mihajlović (od 88. minuta Saša Jovanović), Luković (od 81. minuta Stanojević), Rodić, Pavlović.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Stefan Petrović (od 88. minuta Malinić), Marić, Rosić, Tintor, Ivan Petrović, Beljić, Knežević, Stojmirović, Krivokapić (od 76. minuta Nedović), Spalević.

Igrač utakmice: Andrija Pavlović