Pazarci zasluženo slavili na „Čika Dači“

omladinci-radnickog

Omladinci Radničkog 1923 poraženi su od vršnjaka iz Novog Pazara sa 1:2 (0:0) u 14. kolu Omladinske lige Srbije. Ključni igrač utakmice bio je bivši igrač Kragujevčana Kričkić, koji je postigao prvi gol za goste i indirektno učestvovao u postizanju drugog pogotka.

Čini se da su Pazarci više želeli pobedu, budući da im je pred ovaj meč „gorelo pod nogama“. Kada se podvuče crta, poraz „Đavolčića“ mogao je da bude i ubedljiviji da su gosti iskoristili brojne šanse koje su imali.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a najbolju šansu za gol imao igrač gostiju Rušević, koji je pogodio okvir gola. U finišu prvog dela utakmice beležimo jedan nemili događaj, kada je jedan gostujući igrač neoprezno startovao na Kristijana Arsenijevića, pa je mladi fudbaler Radničkog prevežen kolima hitne pomoći u Klinički centar, gde mu je konstatovan prelom leve noge.

U 54. minutu Pazarci stižu do vođstva. Korner je izveo Biševac, a u gužvi pred golom domaćina najbolje se snašao Kričkić i uspeo da donese prednost svom timu. U 65. minutu gosti su uz dosta sreće duplirali prednost. Slobodan udarac sa oko 40 metara izveo je Đakovec, Kričkić skočio, napravio trzaj glavom i promašio loptu, ali je to bilo dovoljno da prevari golmana Radničkog Najdanovića, tako da je lopta na volšeban način završila u mreži.

Sve što su „Đavolčići“ do kraja meča uspeli, to je da postignu počasni pogodak. Rezervista Obradović je u 88. minutu realizovao jednu kontru domaćina i postavio konačnih 1:2.

Nakon ovog poraza „Đavolčići“ zauzimaju 12. mesto na tabeli sa 14 bodova. Narednog vikenda omladinci Radničkog gostuju Brodarcu na Novom Beogradu.

RADNIČKI 1923 – NOVI PAZAR  1:2 (0:0 )

Stadion: „Čika Dača“.