Pletikosiću „za dlaku“ izmakla medalja u finalu Svetskog kupa

Stevan Pletikosic Foto OKSIskusni srpski strelac Stevan Pletikosić, član kragujevačkog „Čika Mate“, zauzeo je četvrto mesto u finalu gađanja malokalibarskom puškom iz ležećeg stava (60 metaka) na Svetskom kupu u Bolonji.

Pletikosić je u finale ušao sa osme pozicije u kvalifikacijama, sa skoro dva kruga prednosti u odnosu na devetoplasiranog Petra Goršea iz Hrvatske. Srpski veteran je odlično započeo finalni deo takmičenja, dugo je zauzimao drugu poziciju i bio ozbiljan kandidat za medalju, ali  je negde na polovini finala vezao nekoliko slabijih hitaca, koji su ga na kraju koštali jednog od odličja.

– U finalu mi je nedostajalo „jakih desetki“. Vreme nam je takođe otežavalo posao, a važan faktor bila je i sreća. Sve u svemu, učinkom u ovogodišnjem Svetskom kupu mogu da budem sasvim zadovoljan. Učestvovao sam na tri turnira, ušao u sva tri finala, na Svetskom kupu u Rio de Žaneiru sam osvojio bronzu i do kraja sam se borio za medalju na finalnom takmičenju. – rekao je Pletikosić, koji je se po osmi put u karijeri plasirao na završno takmičenje Svetskog kupa, a najveći uspeh napravio je 1991. kada je osvojio veliki Kristalni globus za trijumf u finalu gađanja MK puškom iz ležećeg stava.

Inače, zlato u ovoj disciplini pripalo je Amerikancu Majklu Mekfejlu, koji je tako odbranio Kristalni globus osvojen prošle godine. Drugo mesto osvojio je Torben Grimel iz Danske, a treće još jedan Amerikanac Metju Evans.

MK puška 60 metaka, ležeći: 1. Majkl Mekfejl (SAD) 209,1, 2. Torben Grimel (Danska) 208,5, 3. Metju Emons (SAD) 187,2, 4. Stevan Pletikosić (Srbija) 165,1, 5. Kiril Grigorjan (Rusija) 144,3, 6. Bojan Durković (Hrvatska) 122,9, 7. Kenet Par (Velika Britanija) 101,6, 8. Voren Potent (Australija) 81,1. Kvalifikacije: 1. Grimel 628,6, 2. Mekfejl 627,1, 3. Emons 626,6… 8. Pletikosić 624,0.