Podela bodova u gradskom derbiju

FK-PobedaFudbaleri Pobede i Šumadije 1903 remizirali su rezultatom 1:1 (0:0) u 4. kolu Srpske lige „Zapad“. Na igralištu u Beloševcu viđena je jedna zanimljiva utakmica, a čini se da ekipa sa Bubnja ima više razloga da žali za propuštenim prilikama.

Prvo poluvreme donelo je dosta uzbuđenja. Gosti su u prvih 45 minuta stvorili dve jako lepe prilike preko Dimitrijevića i Markovića, a najveću šansu da dođu do prednosti nisu iskoristili u 20. minutu, kada je Živanović oborio Petrovića u kaznenom prostoru domaćina, a sudija Živković pokazao na belu tačku. Najstrožu kaznu izveo je Komatina, ali je pogodio stativu, tako da je ostalo 0:0.

Kazna je usledila u 61. minutu meča, kada je Pobeda došla do prednosti nakon odličnog pasa Vidića za Stojanovića, koji je rutinski zatresao mrežu gostiju. Radost domaćih trajala je samo tri minuta. U 64. minutu Zvezdan Nikolić je idealno centrirao ka Dimitrijeviću, koji sa desetak metara vara golmana Pobede Kostića i donosi svom timu izjednačenje.

Do kraja meča srpskoligaš sa Bubnja imao je još dve lepe prilike da dođe do gola, ali Marković i Miloš Milosavljević nisu uspeli da savladaju fantastičnog Kostića.

Nakon ovog kola Pobeda je ostala na 4. mestu sa 7 bodova, dok je Šumadija osma sa 5 sakupljenih bodova.

U narednom kolu Šumadija će na Bubnju dočekati Jedinstvo iz Uba, dok Pobeda gostuje u Požegi, ekipi Sloge.

POBEDA  – ŠUMADIJA 1903 1:1 (0:0)

BELOŠEVAC
Igralište: Pored pruge.
Gledalaca:
Preko 450.
Sudija: Marko Živković (Kragujevac).
Strelci: Stojanović u 61. minutu za Pobedu Beloševac, Dimitrijević u 64. minutu za Šumadiju 1903.
Žuti kartoni: Živanović, Pejčinović (Pobeda Beloševac), Aleksić, Marković (Šumadija 1903).

POBEDA BELOŠEVAC: M.Kostić 7,5, Bjelanović 6, Miljuš 6,5, Keljević 6,5, Ljujić 7, Živanović 7, Pejčinović 6 (Vukomanović -), Đorđević 6 (S.Kostić -), Vidić 7 (Spasojević -), Stojanović 7, Popović 6

ŠUMADIJA 1903: Jurišević 6,5, Bubanja 6, Marić 6,5, Aleksić 6 (Miloš Milosavljević -), Komatina 7, Marko Milosavljević 6,5, Z.Nikolić 7 (M.Nikolić-), Petrović 6,5, Blagojević 6 (Stević 6,5), Dimitrijević 7,5, Marković 7

IGRAČ UTAKMICE: Marko Kostić (Pobeda).

Izvor: Željko Marinković