Popović junak prve pobede Željka Miloševića

Golom Lazara Popovića, u sudijskoj nadoknadi vremena, fudbaleri Pobede savladali su Vujić i prekinuli niz od osam utakmica bez pobede. Ujedno, ovo je bio i prvi trijumf novog trenera Beloševčana, Željka Miloševića.

Utakmicu je odlučio mladi Popović, napadač sa pozajmice iz superligaša Radničkog 1923, koji se u četvrtom minutu nadoknade najbolje snašao u šesnaestercu Valjevaca.

Obe ekipe propustile su brojne šanse u utakmici koja je bila veoma važna za obe ekipe. Gostima je ova utakmica značila opstanak, a Pobedi izlazak iz krize rezultata.

Igralo se prvih sat vremena bez golova, a onda je u narednih pola sata palo čak pet. Poveli su iznenađujuće gosti u 61. minutu preko Marukića, a nakon pet minuta izjednačio je rezervista Rakić.

Još jedan bivši igrač kragujevčkog superligaša, Đuričić upisuje se u strelce u 77.minutu, a samo minut kasnije poravnao je Rašević.

Ovom pobedom Beloševčani su izbili na 7.mesto, dok su Valjevci ostali na samom dnu srpskoligaške tabele.

Pobeda – Vujić 3:2 (0:0)

BELOŠEVAC
Igralište:
Pored pruge.
Gledalaca: 200.
Sudija: Marko Racić (Petrovac na Mlavi).
Pomoćnici: Dragan Nikolić i Ilija Simić (obojica iz Požarevca).
Strelci: Rakić u 66, Đuričić u 77. i Popović u 90+4 za Pobedu Beloševac, Marukić u 61. i Rašević u 78. minutu za Vujić.
Žuti kartoni: Savić, Stojanović i Đuričić (Pobeda Beloševac), Matković, Spica (Vujić).

POBEDA BELOŠEVAC: Glavičanin, Bjelanović, Kilibarda, Lepović (N. Rakić), Savić, Ljujić, Vukomanović, Đuričić, Avdić (Pejčinović), Stojanović (Barać), Popović.

VUJIĆ: Novaković, Matković (Budečević), Mirčeta, Mudrinić, Kojić, Krstić, Marukić, Spica, Serdar (Andrić), Rašević, Trivković.

Igrač utakmice: Lazar Popović (Pobeda Beloševac).

U ostalim mečevima 27. kola Srpske lige „Zapad“ postignuti su sledeći rezultati: Paretizan (BB) – Sloga (PM) 0:1, Mladi radnik – Bane 4:1, Mačva – Krušik 2:2, Seljak – Jasenica 1911 2:1, Železničar – Šumadija 1:0, Sloboda – Polet (Lj) 1:2 i Radnički Stobeks – Rudar 1:0. Na tabeli vodi Sloga iz Petrovca na Mlavi sa 60, a prati je Mladi radnik sa šest bodova manje. U dnu tabele je velika gužva. Deseti Bane iz Raške ima samo tri boda više od 14. Partizana iz Bumbarevog Brda, koji još nije obezbedio opstanak u srpskoligaškom društvu.

U narednom kolu Pobeda Beloševac odlazi u goste Poletu u Ljubić, koji je 4. mesto na tabeli, a Partizan se u derbiju začelja sastaje sa Krušikom u Valjevu. U ostalim susretima sastaju se: Bane – Radnički Stobeks, Rudar – Sloboda, Vujić – Železničar, Šumadija (A) – Seljak, Jasenica 1911 – Mačva i Sloga – Mladi radnik.

Izvor: Željko Marinković