Poraz Radničkog 2016 u Šapcu, juniorke najbolje u regionu

NIŽU USPEHE: Juniorke KŽKK Randički 2016 (Foto: Marko Lazarević)

Košarkašice Radničkog 2016 poražene su u 3. kolu plej-of faze za popunu Prve ženske lige Srbije na gostovanju šabačkoj Dugi, rezultatom 56:75 (16:20, 8:8, 12:29, 20:18). Ipak, ovaj rezultat je u senci velikog uspeha juniorske ekipe Radničkog 2016, koja je pobednom nad gradskim rivalom ŽKK Radničkim obezbedila prvo mesto u prvenstvu regiona Centralne Srbije.

Ekipa trenera Vesne Despotović nije uspela da dođe do bodova u Šapcu. Utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini, kada je domaćin stekao ubedljivu prednost i bez problema priveo meč kraju.

– Loše smo počele, pa smo uhvatile priključak i na poluvreme otišle sa četiri poena minusa. Međutim, u trećoj četvrtini smo pali i tu je utakmica i bila rešena. Stiže nas polako i umor, kraj sezone je sve bliži. Već tri nedelje zaredom pojedine igračice igraju po dve utakmice, dan za dan, prvo za juniorsku, a zatim za seniorsku ekipu. – obrazlaže Vesna Despotović.

Minela Mehović je sa 20 poena bila najefikasnija u taboru kragujevačkog tima, kapiten Sara Milošević ubacila je poen manje, a u listu strelaca upisivale su se i Cvijović – 9, Matorkić – 3, Celić i Trišić po 2, i Gavrilović 1 poen.

JUNIORKE NAJBOLJE U REGIONU

Juniorska ekipa Radničkog 2016 je pobedom u gradskom derbiju nad ekipom ŽKK Radnički sa 83:61 (19:12, 21:10, 27:16, 16:23) obezbedila titulu prvaka regiona Centralne Srbije i stekla mogućnost da se bori za plasman na državno prvenstvo.

Marija Cvijović sa 30 i Minela Mehović sa 29 poena bile su nezaustavljive za odbranu ŽKK Radničkog. Poene su postizale još i Matorkić – 17, Trišić – 4, Sikimić – 2 i Milosavljević 1 poen.

Ovom pobedom juniorska ekipa Radničkog 2016 obezbedila je mogućnost igranja utakmice za plasman među najboljih šest ekipa u državi, a rival će im biti ŽKK Kraljevo, prvak raško-kosovskog regiona.

– Veliki uspeh kada se uzme u obzir činjenica da klub postoji nešto manje od godinu dana i da su, osim Mine Matorkić i Slađane Trišić koje su ’98 godište, sve ostale devojke 2000-to godište i mlađe.
Sledi nam utakmica protiv dobre ekipe ŽKK Kraljeva koja će se igrati na neutralnom terenu, 22. aprila. Verujem da će devojke dati sve od sebe da se plasiramo među šest najboljih ekipa u državi. Sve su to mahom devojke rođene 2001. godine i mlađe, koje imaju još dve sezone igranja u juniorskoj ligi, a neke od njih već sada predstavljaju bitne karike i u seniorskoj ekipi. – istakao je Nikola Despotović, trenerske juniorske ekipe Radničkog 2016.