Poraz “tigrica“ u Nišu

tigrice-naisa

Rukometašice Radničkog doživele su i četvrti poraz ove sezone, pošto su u 5. kolu Super lige Srbije poražene u Nišu od ekipe Naise rezultatom 20:28 (8:12).

Domaće igračice odlično su otvorile utakmicu i posle devet minuta imale su prednost od 6:1. Međutim, serijom 3:0 u naredna tri minuta, Radnički prilazi na dva gola zaostatka. Na istom deficitu gošće su bile i tri minuta kasnije (6:8), i to je bio jedini period kada su Kragujevčanke imale rezultatski priključak sa domaćom ekipom. Na poluvreme se otišlo vođstvom Nišlijki od 12:8.

U nastavku je Naisa uspešno održavala prednost od 4-5 gola razlike, a na samom kraju susreta stigla je i do maksimalnih osam.

Katarina Radović je sa sedam pogodaka bila najefikasnija u pobedničkom timu, dok je na drugoj strani Ksenija Petrović postigla pet golova. Odlični su bili i golmani oba tima. Milena Petković imala je 13 uspešnih intervencija, a Tijana Ćosić 11.

„Tigrice“ su nakon ovog poraza pretposlednje na tabeli, sa samo dva osvojena boda. U narednom kolu, u derbiju začelja, u Kragujevac stiže ekipa Železničara iz Inđije, koja trenutno ima samo bod više od izabranica trenera Aleksandra Radosavljevića.

Isključenja: Naisa 8 min, Radnički 8 min

NAISA Niš: Nikolić 1, Stoiljković, Milojević 2, Karalić 1, Stefanović 3, Radović 7, Aleksić 3, Petković (13 odbrana), Zdravković J. 1, Zdravković T. 3, Jevtović, Belić 3, Tanasković 1, Filipović 2, Tatar 1, Popović (1 odbrana).

RADNIČKI Kragujevac: Ćosić (11 odbrana), Petrović 5, Stojković, Jelesijević, Radosavljević, Radović 3, Ležaja (1 odbrana), Lukić, Stajković, Kojić 1 ,Stoiljković 3, Veljković, Marković 1, Kulić 1, Lojpur 3, Janković 3.

Igračica utakmice: Dea Aleksić (Naisa)