Poraz u Aleksincu za kraj sezone

Košarkaši Radničkog 1950 poraženi su u poslednjem, 26. kolu Druge lige Srbije, na gostovanju ekipi Napretka u Aleksincu sa 71:79 (18:30, 15:22, 21:15, 17:12).

U utakmici bez većeg rezultatskog značaja, Aleksinčani su već nakon prvih dvadeset minuta stekli zavidnu prednost od 19 poena – 52:33.

Kragujevčani su se probudili tek u trećoj četvrtini. Proradio je šut – Nedeljković je u ovoj deonici pogodio tri, a Lalović dve trojke – pa je razlika ubrzo prepolovljena.

U poslednjoj četvrtini košarkaši Radničkog 1950 ne samo da su sveli prednost domaćina u jednocifrene okvire, već su u 36. minutu prišli samo na pola koša zaostatka (69:70). Međutim, u samom finišu Kragujevčanima se „stegla ruka“, nisu mogli ništa da pogode, što su domaći košarkaši iskoristili i došli do sedamnaeste pobede u sezoni.

Dragoljub Šikman bio je najkorisniji igrač susreta sa dabl-dabl učinkom (15 poena, 13 skokova, indeks 31). Najefikasniji igrač u pobedničkom timu bio je Aleksandar Miladinović sa 21 poenom, dok je 18 ubacio Danilović.

U ekipi Radničkog 1950 prednjačio je Kostić sa 22 poena, a 16 je postigao raspoloženi Nedeljković.

Kragujevčani su sezonu okončali na šestoj poziciji sa 43 boda, koliko imaju i četvrtoplasirani Pirot i petoplasirani Napredak. U viši rang, Košarkašku ligu Srbije, plasirale su se ekipe Zlatibora i Vojvodine.