Posejdon “potopljen“ u Kragujevcu

RK-RADNICKI

Rukometaši Radničkog slavili su ubedljivu pobedu protiv grčkog Posejdona rezultatom 34:21, u prvoj utakmici 3. kola Čelendž Kupa.

Kragujevčani su opravdali očekivanja. Ozbiljno su shvatili borbenu ekipu Posejdona i mogu mirno da putuju na revanš u Lutrakiju, sa dvocifrenom prednošći iz prvog duela.

Već sredinom prvog poluvremena bilo je jasno da Radnički neće dopustiti gostima iz Grčke da se raspucaju, dozvolivši samo 5 primljenih golova za 20 minuta.

Aleksandar Gugleta je sa 8 golova bio najefikasniji na meču. Veoma zapažen učinak imali su i Aleksandar Bosić sa 6, odnosno Đorđe Spasić sa 5 pogodaka, dok je pivotmen Radničkog i crnogorske reprezentacije Nemanja Grbović još jednom demonstrirao sjajnu formu sa 6 golova. U ekipi Posejdona posebno razpoložen bio je desni bek Nenad Trumbetaš sa 7 golova, uz Georgios Perosa koji je ubeležio 5 pogodaka.

Revanš je na programu za sedam dana u Lutrakiju.

Radnički – Posejdon 34:21 (18:10)

Dvorana: „Jezero“.
Gledalaca: 300.
Sudije: Ben-Dan i Faran (obojica iz Izraela).
Sedmerci: Radnički 2(1), Posejdon 1(1).
Isključenja: Radnički 8, Posejdon 8 minuta.

RADNIČKI: Arsić 2 odbrane, Pralica 1(1), Prodanović 4, Janićijević, 1 Gugleta 8, Gemaljević 2 odbrane, Mošić, Petrović 10 odbrana, Spasić 5, Milinčić, Simić, Šmigić 2, Bosić 6, Ervaćanin, Rajičević 1, Grbović 6.

POSEJDON: Vlahijorgos 3 odbrane, 1 sedmerac, Vamvakas 3, Peros 5(1), Dimitropulos, Šervim, Tokatoglu, Manutakis, Ikonomu 1, Barnbas 1 odbrana, Vučković 1, Trumbetaš 7, Meletakos 3, Vasilijadis 1, Papadopulos, Paleologoš, Rumelotis.

IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Gugleta (Radnički).