Prekidi skupo koštali fudbalere Šumadije 1903

Sumadija 1903
Odbrana Šumadije popustila u drugih 45 minuta (Foto: M. Jovičić)

Ubedljiv, ali očekivan poraz pretrpeli su fudbaleri Šumadije 1903 na gostovanju ekipi Budućnosti Krušik u 14. kolu Srpske lige „Zapad“. Valjevci su slavili sa 4:0 (0:0), nakon što je odbrana srpskoligaša sa Bubnja popustila u drugih 45 minuta i kapitulirala čak četiri puta, od toga u tri navrata nakon prekida.

U prvom delu igre fudbaleri oba tim nisu uspeli da zagreju oko 200 gledalaca na stadionu „Krušik“ u Valjevu. Jedino je Rašević pripretio u dva navrata, ali nedovoljno za radost domaćih. Fudbaleri Šumadije su dobro zatvorili prilaze svom golu, onemogućavajući fudbalere Budućnosti da dođu do prilike da ugroze njihov gol.

Bravu Šumadinaca „otključao“ je štoper valjevskog srpskoligaša Stevanović u 48. minutu, nakon što je iskoristio jednu dubinsku loptu Radevića i glavom savladao Nastića.

Veliku priliku da duplira prednost svog tima propustio je Rašević polovinom drugog dela igre iz jedanaesterca. Njegov udarac sa bele tačke pročitao je Nastić.

Ipak, Rašević se iskupio u 71. minutu, kada je lepim udarcem sa ivice kaznenog prostora povisio prednost svog tima na 2:0.

Osam minuta pre kraja utakmice u listu strelaca upisao se i Popović nakon kornera koji je izveo Radović, a goleadu Valjevaca okončao je na gotovo identičan način Obadović u 88. minutu.

BUDUĆNOST KRUŠIK – ŠUMADIJA 1903  4:0 (0:0)

VALJEVO
Stadion: „Krušik“.
Gledalaca: 200.
Sudija: Milan Nedeljković (Užice) 7.
Žuti kartoni: Marić, Ljubisavljević, Petrović, Filipović (Šumadija).

Budućnost Krušik: Vojisavljević, Soldatović, Radović, Pavlović, Gentić, Stevanović, Ristić, Popović (od 90. Krstić), Ilić, Rašević (od 89. Ćirović), Obadović (od 90. Prijović).

Šumadija 1903: Nastić, Vulić, Marić, Ljujić, Ljubisavljević, Petrović, Đorić (od 74. Cvetković), Đurđević, Filipović (od 46. Knežević), Todorović, Dobrić (od 63. Živadinović).

Igrač utakmice: Radović (Budućnost Krušik).

Srpskoligaš sa Bubnja je nakon ovog poraza ostao na začelju tabele sa osam osvojenih bodova. U narednom kolu fudbaleri Šumadije 1903 ugostiće Polet iz Ljubića.