Prokockana šansa za preokret

ok radnicki

Odbojkaši Radničkog vezali su i treći uzastopni poraz u Viner Štediša ligi, pošto su sinoć u „Jezeru“ izgubili od Novog Pazara sa 1:3 (21:25, 25:21, 23:25, 24:26). Četa Mirka Ristovića imala je priliku za preokret, ali ju je prokockala u četvrtom setu.

I ovu utakmicu obeležile su oscilacije u igri Kragujevčana. Nakon slabo odigranog prvog seta, usledilo je bolje izdanje u drugom periodu. U trećem setu gosti su bili skoncentrisaniji u završnici i ponovo poveli sa 2:1.

Usledio je četvrti set, u kome je Radnički dominirao, imao prednost od 20:15 i bio na pragu da izbori taj-brejk. Međutim, onda sledi neshvatljiv pad u igri domaćeg tima, Pazarci vezuju šest poena, prelaze u vođstvo i dobijaju meč.

Najzaslužniji za pobedu gostiju bili su Zatrić sa 19, Hamzagić sa 16 i Luka Marinković sa 13 poena. U redovima Radničkog ponovo je briljirao Petar Premović sa 21 poenom, Perović je postigao 15, a Rade Dačović 11 poena.

Nakon ovog poraza Radnički se nalazi na pretposlednjem mestu prvenstvene tabele, sa 4 osvojena boda. U narednoj rundi Kragujevčane očekuje gostovanje Spartaku u Ljigu.

Radnički – Novi Pazar junior 1:3 (21:25, 25:21, 23:25, 24:26)

Dvorana: „Jezero” u Kragujevcu.