Prvi poraz fudbalera Slavije na igralištu u Bresnici

Slavija - Dragacevo 0 0
Detalj sa jedne od prethodnih utakmica fudbalera Slavije u Bresnici (Foto: M. Jovičić)

Fudbaleri Slavije zabeležili su prvi neuspeh na svom igralištu u Bresnici ove sezone, pošto su u 11. kolu Zone „Morava“ poraženi od Takova iz Gornjeg Milanovca sa 1:2 (0:0).

U prvih 45 minuta nije bilo golova, iako su gosti imali kapitalnu priliku da dođu do vođstva nakon dosuđenog jedanaesterca u 11. minutu. Miloš Mijatović je preuzeo odgovornost i izveo najstrožu kaznu, ali je golman Slavije Jug pročitao njegovu nameru i sačuvao svoju mrežu.

Ipak, Milanovčani su uspeli da savladaju odličnog golmana Slavije, najpre u 60. minutu kada je Dragan Mirković nadvisio odbranu Slavije posle prekida i doveo svoj tim u vođstvo, a potom i u 70. minutu preko Filipa Dragojevića.

Domaćin je uspeo da uzvrati odmah nakon drugog gola gostiju iz Gornjeg Milanovca. Milovan Ilić je izveo slobodan udarac sa 35 metara, a golman Takova Bojović loše intervenisao, pa je tako Slavija došla do pogotka koji je probudio nadu da u završnici mogu makar do boda. To se nije dogodilo i Milanovčani su otišli iz Kragujevca sa tri osvojena boda.

SLAVIJA – TAKOVO  1:2 (0:0)

Kragujevac
Igralište u naselju Bresnica.
Gledalaca: 70.
Sudija: Marko Tiodorović.
Strelci: Milovan Ilić u 71. minutu za Slaviju, Mirković u 60. i Dragojević u 70. minutu za Takovo.

SLAVIJA: Jug, Radulović, Todorović, Ilić, Rakić, Lazić (Stijović), Sretković, V. Petrović, Živić, Đorđević (Nešković), L. Petrović (Nović).

TAKOVO: Bojović, Nikolić, Petrović, Božović, Ilić, Dragojević, Minić (Kukolj), Mirković, Mijatović, Spasojević (Slavković), Nikodinović (Jokić).

Igrač utakmice: Dragan Mirković

Bresničani su tako upisali svoj treći neuspeh u poslednja četiri kola, ali još uvek nisu izgubili priključak sa ekipama koje se nalaze u sredini tabele. Međutim, fudbaleri Slavije moraju početi da pobeđuju, pošto su samo dve pobede iz jedanaest odigranih utakmica prilično „mršav“ učinak.

U narednom kolu kragujevačkog zonaša očekuje gostovanje ekipi Baneta u Raškoj.