Prvi prolećni trijumf na “Čika Dači“ (VIDEO)

Trebalo je fudbalerima Radničkog 1923 mnogo vremena, napora, rada i truda da dođu do nove pobede, bodova, koji će ih ‘podići sa dna’. Pod vođstvom trenera Predraga Ristanovića, čiji je ovo bio debi na klupi Radničkog 1923, uspeli su da trijumfuju na Čika Dači nad ekipom beogradskog Rada i tako se, nakon 20 odigranih kola, nađu na 11. mestu na tabeli Jelen Super Lige.

Topao i sunčan, pravi prolećni dan činio je atmosferu lepšom i prijatnijom, a pobeda momaka sa Čika Dače na kraju dana samo je upotpunila ugođaj.

Prvo poluvreme karakteriše dominacija ekipe Radničkog 1923, koja je od starta utakmice počela sa agresivnom igrom i prtisicima na Beograđane. Već u prvim minutima stvorila se prilika za Radnički 1923. Marko Adamović poslao je loptu do Krivokapića, koji je prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac Rada, šutirao i pogodio stativu.
U 18. minutu igre, na asistenciju Bojana Beljića, Adamović je loptu poslao ka golu Danilovića, ali je golman sa Banjice bio siguran i na mestu. Tri minuta kasnije slobodan udarac za Kragujevčane izveo je Filip Knežević, ali je lopta otišla pored gola.

Deset minuta pred kraj prvog poluvremena, u 35. minutu, Injac se našao u prilici, ali je Čančarević bio oprezan.
Igrao se 41. minut utakmice kada je Adamović poslao loptu Beljiću, a on sigurno savladao Danilovića i doveo Radnički 1923 u vođstvo od 1:0. Bio je to njegov peti gol za Radnički 1923 u ovoj sezoni.

Samo nekoliko minuta kasnije, u poslednjem minutu regularnog toka prvog poluvremena, kapiten ekipe Radničkog 1923, Darko Spalević, na asistenciu Filipa Kneževića, uspeo je da zatrese protivničku mrežu i još jednom u ovoj sezoni se upiše u listu strelaca, duplirajući tako prednost Kragujevčana. I Spaleviću je ovo bio peti gol u sezoni.
Na pauzu se otišlo sa rezultatom 2:0, što je bilo prilično ohrabrujuće za ekipu sa Čika Dače.

U drugo poluvreme, fudbaleri Radničkog 1923 ušli su mirnije, bez prevelikih pritisaka. U 52. minutu , posle centaršuta Adamovića, oprobao se Miloš Tintor, ali je Danilović bio oprezan.

Devet minuta kasnije, Radivojević je centrirao, stvorila se gužva u šesnaestercu Radničkog 1923, lopta je stigla do Babića, koji je jako šutirao, ali neprezicno. Igrači Radničkog 1923 nastavili su sa mirnijom igrom, ali u 76. minutu, Raspopović je po desnoj strani loptu prosledio do Simića, a on precizno šutirao i savladao Čančarevića. Tako su fudbaleri Rada smanjili prednost Kragujevčana na 2:1. Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika ni na jednoj strani, pa je utakmica završena rezultatom 2:1.

Značajna pobeda i velika tri boda za Radnički 1923, koji će u narednoj utakmici biti gost ekipi Donjeg Srema. Svaki naredni susret biće od izuzetne važnosti da fudbaleri Radničkog 1923 nastave put ka sredini tabele.

RADNIČKI 1923 – RAD 2:1 (2:0)

Stadion: “Čika Dača“
Sudija: Novica Anđelovski (Kačarevo).
Pomoćnici: Milan Korajlija (Novi Sad) i Zoran Mićanović (Sremska Mitrovica)
Strelci: 1:0 Beljić 41, 2:0 Spalević 45, 2:1 Simić u 76. minutu.
Žuti kartoni: Spalević (FK Radnički 1923), Radivojević (FK Rad)

RADNIČKI 1923: Čančarević, Popović, Marić, Tintor, Bubanja, Krivokapić, Vidović, Knežević (od 84. Miljuš), Beljić, Adamović (od 73. Nedović) i Spalević (od 90. Čadikovski).

RAD: Danilović, Stanojević (od 46. Babić), Kolunija, Simić, Injac, Srećković (od 66. Ožegović), Luković (od 46. Radivojević), Lazevski, Raspopović, Maraš, Milošević.