Na muci se poznaju junaci

Igrači Radničkog su danas uspeli da savladaju ekipu Sinđelića, rezultatom 1:0, i da se nađu na vrhu tabele Prve Lige Srbije. Gosti su se od početka zatvorili i bilo je jasno od prvog minuta da su došli u Kragujevac da se brane. Igrači Radničkog su pokušavali da probiju bunker gostiju, ali im to nije polazilo za rukom pa se utakmica uglavnom odvijala na sredini terena. A onda se desilo nešto što niko nije očekivao, Ivan Božović dobija direktan crveni karton, pa Radnički od 25. minuta igra sa igračem manje.  Crveni karton nije usporio igrače Radničkog, već ih je samo još više motivisao da pobede Sinđelić. Prvu priliku na meču imao je Tintor u 27. minutu posle odličnog centaršuta Lazara Vidića, ali je golman Sinđelića uspeo da odbrani taj udarac. Vidić se našao u prilici par minuta kasnije kada mu je Tintor spustio loptu, nakon izvedenog kornera, ali je lopta na kraju završila pored gola. Filip Kostić, koji je prvi put počeo utakmicu u dresu Radničkog, uputio je udarac ka golu gostiju u 31. minutu, ali je golman Sinđelića bio na pravom mestu. Poslednju priliku u prvom poluvremenu za Radnički imao je Željko Milošević u 37. minutu kada je posle izvedenog prekida glavom sa 3 metra poslao loptu preko gola.

Stadion: Čika Dača
Gledalaca: 1000.
Glavni sudija: Nenad Katančević (Beograd)
Pomoćne sudije: Vukan Gordić (Novi Beograd), Uroš Stojković (Beograd)
Žuti kartoni: Ristić, Kostić, Tintor (Radnički 1923), Janković, Stefanović (Sinđelić)
Crveni karton: Božović (Radnički 1923)

RADNIČKI 1923: Đogatović, Božović, Ristić, Tintor, Milošević, Nedović, Vidić (od 64′ Spalević), Kostić (od 90′ Varjačić), Petrović, Krmar, Maksimović (od 33′ Lepović).

SINĐELIĆ: Zdravković, Stanković, Marković, Markov, Stefanović (od 85′ Komadina), Stojanović, Jovanović, Kolarević, Janković (od 55′ Cenić), Đorđević, Stefanović.

Strelci: 1:0. Tintor 77′.

Radnički je nastavljao da napada u drugom poluvremenu i tražio je svoju šansu iz prekida, ali igrači nisu uspevali da postignu gol. Uvođenjem Spalevića u igru umesto Vidića, u 64. minutu, Vlado Čapljić je uspeo da oživi igru. Već u 67. minutu, Lepović proigrava Spalevića koji odlično šutira, ali golman gostiju uspeva da odbrani taj udarac i da pošalje loptu u korner. Nizale su se šanse Radničkog i bilo je pitanje trenutka kada će Radnički uspeti da slomi otpor gostiju. U 75. minutu, Spalević udara loptu glavom, a golman je šalje u korner. U nastavku akcije slobodan udarac za Radnički. Nakon izvedenog slobodnog udarca Tintor je bio najviši u skoku, golman ne uspeva lepo da uhvati loptu i ona prelazi gol liniju, Radnički dolazi u vođstvo od 1:0 u 76. minutu.  Nakon primljenog gola gosti su se otvorili i krenuli su da napadaju, ali ih je odbrana Radničkog bez problema zaustavljala pa je Radnički brzo organizovao kontranapade, ali igrači Radničkog nisu uspeli da povećaju prednost do kraja utakmice.
_______________________________________
Veoma teška utakmica, znali smo da nam dolazi jedan veoma kvalitetna ekipa, koja zna kako da igra u gostima. Krenuli smo ofanzivno od samog početka, propustili smo par odličnih prilika u prvom poluvremenu. Malo nas je omeo crveni karton Ivana Božovića, ali smo uspeli da suzbijemo redove u drugom poluvremenu i da nadigramo protivnika sa igračem manje i na kraju osvojimo veoma važna 3 boda. Na kraju želim da se zahvalim svima koji su došli da nas podrže po ovom lošem vremenu, a najviše Crvenim Đavolima, koji su nas odlično bodrili tokom svih 90. minuta meča izjavio je Stefan Petrović.
Radnički sledeće nedelje u okviru 8.kola gostuju vodećoj ekipi Proletera u Novi Sad.
KG sport je danas po prvi put u saradnji sa Zastavinim soliterom radio direktan radio prenos sa stadiona Čika Dača koji je realizovan u najboljem redu. Ovo je bio prvi ali ne i poslednji.
Izvor: fkradnicki.com