Radnički 1923 slavio na Karaburmi (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog 1923 u više interesantnoj nego kvalitetnoj utakmici savladali su na Karaburmi domaću ekipu OFK Beograda sa 3:2 (2:0).

Već u 4. minutu utakmice nakon faula Kragujevčana na ivici kaznenog prostora, prilika za domaćina, ali Zdjelar pogađa živi zid. Dva minuta kasnije posle centaršuta Kneževića, Beljić se našao u poziciji za šut, ali lopta odlazi pored gola.

U 10. minutu igre usledila je  akcija Radničkog 1923 po levoj strani. Dušan Petronijević našao se sam i pasom po zemlji pronašao Kneževića, koji je loptu prosledio u gol Beograđana za vođstvo Kragujevčana – 0:1.

Nakon lošeg pokušaja domaćina šutom Antonova sa 35 metara, a zatim i udarca Zdjelara iz kornera gde je lopta završila u rukama Čančarevića, Vasiljević je pokušao da glavom loptu vrati svom golmanu, ali se tu našao Dušan Petronijević, koji je pokušao da šutira, ali je ipak Darko Spalević  uspeo u 34. minutu da zatrese protivničku mrežu za dupliranje prednosti fudbalera Radničkog 1923 – 0:2.

Prvo poluvreme završeno je prednošću Kragujevčana koji su pokazali ozbiljniju igru u odnosu na protivnika u prvih 45 minuta utakmice.

U 51. minutu utakmice, Paločević asistira Dražiću koji šutira, ali je Čančarević na mestu. Par minuta kasnije, u 58. minutu, Antonov asistira Dražiću, koji uspeva da savlada Čančarevića i smanjuje prednost Radničkog 1923 – 1:2.

Fudbaleri OFK Beograda  su se vratili u duel i sa više želje pokušavaju da stignu zaostatak od jednog gola.
Nakon kornera domaćina, usledio je kontranapad fudbalera Radničkog 1923, gde je Beljić uposlio Kneževića, koji u 68. minutu postiže treći pogodak za vođstvo Kragujevčana – 1:3.

Samo šest minuta kasnije, Ivan Petrović greši pokušavajući da doda loptu Čančareviću. Do lopte dolazi Damjanović, koji koristi priliku i u 74. minutu igre postiže drugi pogodak za svoju ekipu.

Pre kraja utakmice, domaćin je mogao do boda, ali je Vasiljević pogodio prečku.

Neizvesno je bilo do samog kraja utakmice, ali su fudbaleri Radničkog 1923 u utakmici punoj uzbuđenja uspeli da osvoje velika tri boda i, pokazavši da mogu kvalitetno da odigraju, krenuli ka sredini tabele.

FK Radnički 1923, nakon odigranog devetog kola Jelen Super Lige, ima 10 bodova, a u narednom kolu na svom terenu dočekuje ekipu Spartaka iz Subotice.

OFK BEOGRAD – RADNIČKI 1923 2:3 (0:2)

BEOGRAD
Omladinski.
Gledalaca: 600.
Sudija: Vlada Glođević (Vrbas).
Žuti kartoni: Damjanović, Dražić, Planić (OFK Beograd);   I. Petrović, Spalević, Beljić, Rosić, S. Petrović (Radnički 1923).
Strelci: Dražić u 58. i Damjanović u 73. za OFK Beograd, a Knežević u 10. i 68, Spalević u 35. minutu za Radnički.

OFK BEOGRAD: Pavlović, Golubović, Planić, Vasiljević, Antonov (od 70. Ješić), Zdjelar, Gajić, Čavrić (od 74. Radivojević), Ivanović (od 46. Paločević), Dražić, Damjanović.

RADNIČKI 1923: Čančarević, S. Petrović, Tintor, Rosić (od 65. Otašević), Marić, I. Petrović, Petronijević, Krivokapić, Beljić, Knežević (od 87. Kovačević), Spalević (od 83. Andrić).

Izvor: fkradnički