Radnički 1950 niže pobede u pripremnom periodu

20160915_194911Košarkaši Radničkog 1950 odigrali su tokom sedmice još dve kontrolne utakmice u sklopu priprema za nastupajuću sezonu. U oba meča upisali su trijumfe, najpre protiv užičke Slobode, a potom i u susretu sa čačanskim Železničarom.

Ekipa Igora Todorovića polako dobija željene konture, a pojačanja Stojanović i Beloica iz utakmice u utakmicu pokazuju da su pun pogodak. Igra i učinak kragujevačkog tima na poslednje dve kontrolne utakmice daju dovoljno razloga za optimizam navijačima Radničkog 1950 pred početak sezone u Drugoj ligi Srbije.

U duelu sa Užičanima, koji je odigran u četvrtak, Kragujevčani su pred oko 200 gledalaca u hali „Gordana Goca Bogojević“ slavili sa 96:79 (28:27, 22:13, 30:13, 16:26).

Ekipa Slobode prilično je razočarala kragujevačku publiku pristupom igri i pokazala da je samo bleda senka nekadašnjeg prvoligaša. Naime, gosti iz Užica parirali su samo u uvodnoj deonici. Već na poluvremenu domaći su imali dvocifrenu prednost, da bi u trećoj četvrtini usledio pravi potop gostiju, usled „rafalne paljbe“ spoljne linije Kragujevčana, koji su u jednom trenutku imali 28 poena prednosti. U četvrtoj četvrtini domaći su smanjili gas, a Užičani uspeli da izbegnu pravu katastrofu.

Najbolji akter meča bio je novajlija Stojanović sa 25 poena, a pratili su ga Popović sa 17, odnosno Kostić i Drašković sa po 12 poena.

Dan kasnije u hali „Gordana Goca Bogojević“ gostovao je Železničar iz Čačka, ekipa sa kojom su Kragujevčani „ratovali“ minule sezone u Prvoj regionalnoj ligi Zapad. Izabranici Igora Todorovića upisali su još jednu ubedljivu pobedu rezultatom 86:59 (20:14, 20:14, 24:10, 22:21).

Scenario je bio maltene isti kao u duelu sa Slobodom. Domaćin je na poluvreme otišao sa dvocifrenom prednošću, da bi u trećoj četvrtini prosto „samleo“ rivala i lagano priveo utakmicu kraju.

Ovaj put najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kostić sa 20 poena, Janko Tanasijević ubacio je 18. Tripković 13, a Lalović 10 poena.

Narednu proveru košarkaši Radničkog 1950 imaće u utorak, kada će gostovati Zekasu u Rači.