Radnički do boda u Kaću

Rukometaši Radničkog stigli su do prvog boda u plej-of takmičenju, nakon što su u juče, u duelu 3. kola, odigrali nerešeno sa Jugovićem u Kaću 23:23 (11:13). Iako je domaćin vodio većim delom meča, borbeni Kragujevčani zasluženo su stigli do vrednog remija.

Nakon dva vezana poraza na startu plej-ofa, za „Crvene“ je ovaj duel bio „biti ili ne biti“. U međuvremenu, došlo je i do rokade na klupi, pa je kormilo kragujevačkog tima ponovo preuzeo Nedeljko Vučković.

Radnički nije baš najbolje ušao u ovaj meč, pošto su domaći diktirali tempo u prvih trideset minuta igre i na odmor otišli za zasluženim vođstvom od 13:11.

U nastavku je ekipa iz Kragujevca uspela da se konsoliduje i čak dođe do preokreta u 48. minutu, kada je povela sa 19:18. Usledio je veoma zanimljiv, rezultatski neizvestan finiš, u kome su se ekipe smenjivale u vođstvu, a po isteku svih šezdeset minuta na semaforu je stajalo 23:23.

Pralica i Gugleta su sa pet golova predvodili Kragujevčane do prvih bodova u plej-ofu, dok je sa druge strane Lisica bio najefikasniji sa takođe 5 pogodaka.

Radnički je sada začelje tabele prepustio Partizanu, a u narednom kolu „Crveni“ dočekuju ekipu Spartak Vojputa u „Jezeru“.