Radnički duplo bolji od Partizana na startu Triglav lige

vk-radnicki

Vaterpolisti Radničkog uspešno su startovali u Regionalnoj ligi, pošto su u poslednjoj utakmici 1. kola grupe A, kao gosti savladali Partizan u Beogradu sa 8:4, po četvrtinama 1:0, 0:2, 2:3, 1:3.

Loša organizacija napada na obe strane uslovila je da prvi gol vidimo tek posle pet minuta igre, kada je Partizan preko Jakšića poveo sa 1:o, što je bio i jedini gol u prvoj četvrtini.

Drugi period Kragujevčani započinju dosta agresivnije, što se isplatilo, a Trajković je odmah doneo izjednačenje. U istom minutu usledila je kontra gostiju, a iskusni Ćirić donosi prvu prednost svom timu (2:1).

Nastavak susreta protekao je u znatno boljoj igri timova u napadu, pa ni pogoci nisu izostali. Igralo se gol za gol, sve do finiša treće deonice, kada su Srđan Vuksanović i Marko Ćuk u razmaku od 20 sekundi doneli kragujevačkom timu prvu prednost od dva gola (5:3).

U poslednjoj deonici Kragujevčani su konačno prelomili meč i stigli do ubedljive pobede.

Najefikasniji u ekipi Radničkog bili su Filip Trajković i Marko Ćuk sa po dva gola, a po jednom su se u strelce upisali Aleksandar Ćirić, Dušan Marković, Srđan Vuksanović i Marko Petković.

Na drugoj strani, i mladi Nikola Jakšić bio je dvostruki strelac, a po jedan gol dali su Lukas Gilen i Đorđe Lazić.

Partizan – Radnički 4:8 (1:0, 0:2, 2:3, 1:3)