Radnički ispustio pobedu u sudijskoj nadoknadi vremena

loznica-radnicki

Fudbaleri Radničkog 1923 prekinuli su seriju od četiri uzatopne pobede, pošto su danas na gostovanju u Loznici odigrali nerešeno 1:1 (0:1) u 6. kolu Srpske lige Zapad.

Iako je Loznica poznata kao veoma nezgodan domaćin, očekivalo se da će Kragujevčani ipak doći do celog plena. I bili su na dobrom putu, kada je centarfor Petar Gavrović u 14. minutu doneo prednost svojoj ekipi nakon slobodnog udarca Lukića i slabe intervencije golmana Radukića. Isti igrač je nekoliko minuta kasnije propustio veliku priliku da duplira vođstvo svog tima.

Gosti su čitavo drugo poluvreme odigrali sa igračem manje, pošto je u finišu prvog dela igre zbog drugog žutog kartona isključen štoper Lazar Petrović. On je najpre u 33. minutu šutnuo loptu posle prekida, pa ga je sudija Petrović “častio“ žutim kartonom, a put u svlačionicu mu je pokazao nakon oštrog starta na sredini terena u 43. minutu.

Loznica je imala nekoliko polušansi da dođe do poravnanja, a najbolje prilike za Radnički 1923 u nastavku nisu iskoristili Andrić i Spalević.

I onda, u poslednjem minutu sudijske nadoknade vremena, najniži igrač na terenu Zoran Matić nadvisio je odbranu Radničkog i matirao Milentijevića za konačnih 1:1.

Ako je za utehu, “đavoli’ su i dalje jedina neporažena ekipa u ligi. Posle osvojenog boda u Loznici prepustili su lidersku poziciju ekipu Budućnosti Krušik, koja ima bod više od Kragujevčana. U narednom, 7. kolu, Radnički će ugostiti ekipu Zlatibora iz Čajetine.

Loznica – Radnički 1923 1:1 (0:1)