Radnički „očukan“ na Banovom brdu (VIDEO)

cukaricki-radnicki

Fudbaleri Radničkog još jednom su razočarali svoje simpatizere, pošto su u 9. kolu Jelen Superlige pretrpeli pravu rezultatsku katastrofu na Banovom brdu. Čukarički je slavio sa ubedljivih 4:1 (3:1), iako početak meča nije nagoveštavao takav ishod.

Vlado Čapljić će sigurno pokušati da zaboravi svoj prvi meč u drugom mandatu na klupi „Đavola“. Njegovi izabranici su odlično otvorili meč, poveli sa 1:0 u 19. minutu, kada se posle jednog kornera Nikola Kovačević najbolje snašao u kaznenom prostoru domaćina i doveo svoj tim u vođstvo.

Radost Kragujevčana trajala je nekih sedam minuta, a onda je u 26. minutu Regan postigao efektan gola sa oko 20 metara i poravnao rezultat. Igrao se 34. minut kada su domaći došli do potpunog rezultatskog preokreta, doduše uz dosta sreće, pošto je nakon centaršuta Nikole Stojiljkovića lopta okrznula Terzića i završila iza leđa Vesića.

Tu je brod Radničkog počeo da tone, a da stvar bude još gora, u 38. minutu Regan je iskoristio grešku gostujućih štopera i još jednom matirao Vesića, pa je Čukarički na odmor otišao sa prednošću od 3:1.

Tačku na ovaj susret stavio je Slavoljub Srnić, koji je u 80. minutu iskoristio odličan pas Igora Matića i postavio konačnih 4:1.

Čukarički je zasluženo došao do bodova, a na Čapljiću je da u narednih nedelju dana analizira sve propuste svoje ekipe u ovom meču, da se sličan scenario ne ponovi u Nišu, gde će Radnički gostovati narednog vikenda.

Čukarički – Radnički 1923 4:1 (3:1)

BEOGRAD
Stadion: FK Čukarički
Gledalaca: 1000
Sudija: Srđan Obradović (Jagodina)
Pomoćnici: Stojanović (Aleksinac), Milutinović (Niš)
Žuti kartoni: S. Srnić, D. Srnić, Todorović (Čukarički), Sotirović, Krneta (Radnički 1923).
Strelci: 0:1 N. Kovačević 19, 1:1 Regan 26, 2:1 Terzić (autogol) 34, 3:1 Regan 38, 4:1 S. Srnić u 79. minutu.

ČUKARIČKI: Stevanović, Lukas, Ugočukvu, Todorović, Stojiljković, Matić, S. Srnić (od 82. Mirosavljević), Regan (od 73. D. Srnić), Stojković, Bojić (od 60. Mandić), Brežančić. Šef stručnog štaba: Vladan Milojević.

RADNIČKI 1923: Vesić, Terzić, Krneta (od 72. Jović), Rosić, Jašić, N. Kovačević (od 83. Kuđoe), Ćulum, Vusljanin, Perović, Arsić, Sotirović. Šef stručnog štaba: Nebojša Ličanin.