Radnički „potopio“ crno-bele

U srpskom derbiju drugog kola grupe B Lige šampiona, vaterpolisti Radničkog savladali su ekipu Partizana, rezultatom 8:6. Ovo je drugi trijumf Kragujevčana u ovom takmičenju, nakon pobede protiv Galatasaraja u Istanbulu, u okviru prvog kola.

U sjajnom ambijentu na kragujevačkom debiju vaterpolista Radničkog u Ligi šampiona, publika je mogla da uživa u fenomenalnoj vaterpolo predstavi, u kojoj se žestoka borba vodila sve do samog kraja, kada su domaći konačno slomili otpor silno motivisanog protivnika.

Na startu susreta napadi oba tima nisu imali rešenja za vrlo čvrste odbrane, pa je prvi pogodak viđen tek minut pred prvi mini predah, kada je Filip Filipović preciznim udarcem probio led. Međutim, radost Kragujevčana kratko je trajala. Samo dvadesetak sekundi kasnije Dušan Mandić je izjednačio iz slične pozicije – 1:1.

Domaće je početkom drugog perioda u vođstvo vratio Srđan Vuksanović, tek iz petog pokušaja sa igračem više, ali je onda na scenu ponovo stupio izuzetno raspoloženi Mandić, koji je sa dva pogotka doneo preokret „crno-belima“ – 3:2. Da timovi u drugo poluvreme uđu poravnati, pobrinuo se kapiten Filipović sigurnom realizacijom „peterca“ (3:3).

Sličan tempo viđen je i u nastavku susreta, samo što je ovoga puta Partizan prvi poveo, a Radnički Kon Tiki preokrenuo. Tek petu brojčanu prednost uspeli su da materijalizuju „crno-beli“ preko Subotića, posle čega su usledili pogoci dva Filipovića u domaćem timu, najpre Đorđa, a potom i Filipa – 5:4. U finišu treće deonice u strelce se upisao i Lukas Hilen, kada su gosti imali igrača više u bazenu, pa je i ova četvrtina završena egalom (5:5).

Svojim četvrtim pogotkom Mandić je otvorio poslednju deonicu, ali je odmah stigao odgovor njegovog reprezentativnog kolege Filipa Filipovića, koji se takođe četvrti put upisao u strelce. Tri i po minuta pre kraja, Šumadince je ka pobedi poveo centar Boris Zloković (7:6), da bi šlag na tortu stavio iskusni Aleksandar Ćirić u završnici meča.

Trener Radničkog Dejan Jovović bio je zadovoljan osvajanjem izuzetno važnih bodova u teškom trenutku za tim iz Kragujevca.

U većem delu susreta nismo uspevali da iskontrolišemo ritam, pa smo se dosta namučili sa Partizanom. Svaki tim koji to ne uspe, ulazi u veliki problem. U meč smo ušli emotivno i fizički ispražnjeni posle poraza u Superkupu, ali smo u finišu meča pokazali da ova ekipa ima veliko iskustvo i da može da odigra dobro kada je to najpotrebnije. – rekao je Jovović.

Šef stručnog štaba Partizana Vladimir Vujasinović izjavio je da su njegovi izabranici pokazali da poseduju veliki potencijal, ali im je nedostajalo iskustva

Izgubili smo utakmicu, pa svakako ne mogu da budem u potpunosti zadovoljan, ali prevashodni cilj nam je bio da odigramo bolje u odnosu na prošli susret, što smo ispunili. Do samog kraja smo se držali, ali je usledio pad koncentracije, tako da smo primili dva laka gola i otvorili Radničkom vrata ka pobedi. – kazao je Vujasniović.

U ostalim mečevima ove grupe, Breša je kao gost savladala Oradeu sa 10:6, dok su Špandau i Galatasaraj odigrali nerešeno 9:9. Radnički trenutno deli prvo mesto u grupi sa Brešom, sa po šest osvojenih bodova. Špandau ima četiri, Galatasaraj jedan, dok su Partizan i Oradea bez bodova u prva dva kola.

U trećem kolu, koje je na programu 18. decembra, Radnički će dočekati Špandau.

Radnički Kon Tiki – Partizan Rajfajzen 8:6 (1:1, 2:2, 2:2 3:1)