Radnički potopio POŠK na kragujevačkoj premijeri

radnicki-posk-600x350

Na kragujevačkoj premijeri regionalne Triglav vaterpolo lige, Radnički je u SC „Park“ savladao bivšeg prvaka Evrope, splitski POŠK, rezultatom 13:6, tako da posle drugog kola ima maksimalan učinak.

Splićani su bolje otvorili utakmicu i poveli na startu prve četvrtine preko Renea Bezića, a na izjednačenje se čekalo sve do finiša prve četvrtine, kada je Petković bio precizan sa distance (1:1). POŠK je u drugom periodu ponovo došao do vođstva, ali su onda Kragujevčani dodali gas i serijom 3:0, golovima Trajkovića, Vuksanovića i Ćuka, na odmor otišli sa „plus dva“ – 4:2.

Nastavili su izabranici Uroša Stevanovića u dobrom ritmu i u drugom delu susreta, pa su u poslednju četvrtinu ušli sa četiri gola „viška“ – 8:4. U poslednjoj deonici domaći su se potpuno raspucali i u dva navrata stizali do maksimalnih sedam golova prednosti, sa koliko su i završili utakmicu.

Najefikasniji bio je Marko Petković sa tri gola, a po dva su postigli Filip Trajković, Srđan Vuksanović i Nikola Dedović, koliko i Rene Bezić na drugoj strani.

Trener Radničkog, Uroš Stevanović, bio je zadovoljan pruženom partijom svojih izabranika i dodao da će se ekipa još bolje uigrati na turniru u Istanbulu.

„Imamo malo problema sa realizacijom, ali mislim da je to zbog velikog broja novih igrača i verujem da ćemo iz utakmice u utakmicu biti sve uigraniji. Ovo je još jedna u nizu utakmica, u okviru priprema za kvalifikacije za Ligu šampoiona. Sutra putujemo u Istanbul, gde ćemo kroz pet jakih mečeva pokušati da podignemo nivo forme.“ – rekao je Stevanović posle meča

Radnički – POŠK 13:6 (1:1, 3:1, 4:2, 5:2)