Radnički potopio Vojvodinu za opstanak

vk-radnicki-martinic

Vaterpolisti Radničkog upisali su veoma važnu pobedu u borbi za opstanak u regionalnoj Triglav ligi, protiv novosadske Vojvodine, u svom „Parku“, ubedljivim rezultatom14:7.

Već u prvoj četvrtini domaći su stekli veliku prednost, što je u prvom napadu nagovestio Panajotović, a posle kratkog egala koji je doneo Tenenbojm, sa po dva gola potvrdili Martinić i Joksimović – 5:1.

U drugoj četvrtini igralo se za gol, pa su Novosađani do poluvremena ublažili zaostatak (7:4), a prednost Kragujevčana kretala se od tri do četiri pogotka i po povratku sa odmora.

Poslednju deonicu domaćin je dobio rezultatom 4:0 i tako pobedu učinio još ubedljivijom.

Najefikasniji bio je izuzetno raspoloženi Marko Martinić sa šest golova, Rade Joksimović postigao je četiri, a Đorđe Lekić dva, koliko i Tenenbojm i Rogač na drugoj strani.

Radnički – Vojvodina 14:7 (5:1, 2:3, 3:3, 4:0)

Zatvoreni bazen SC „Park“.

Gledalaca: 250.
Sudije: Andreja Stanojević (Jagodina), Vojin Putniković (Beograd).
Igrač više: Radnički 13(7), Vojvodina9(2).
Dva igrača više: Vojvodina 2(1). Peterci: Radnički 1(1).

RADNIČKI: Dobožanov, Šmider, Jelača, Joksimović4, Martinić6, Toholj, Pilipenko, Lekić2, Panajotović 1, Bosić, Manić, Tomašević 1, Đerković, Ganić. Trener: Stevanović.

VOJVODINA: Vitorović, Marić, Šiman, Tubić 1, Tenenbojm2, Prekogačić, Gvozdanović 1, Trkulja 1, Šulc, Rogač2, Marčeta, Filipović. Trener: Cukić.