Radnički poveo u četvrtfinalu

vk-radnicki

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca lako su stigli do pobede u prvom četvrtfinalnom duelu domaćeg plej-ofa, iako su na gostovanju kikindskom ŽAK-u nastupili u kombinovanom sastavu – 16:10.

Već na poluvremenu bilo je jasno da će Šumadinci steći veliku prednost u prvom duelu (9:2), a u nastavku susreta domaćin je uspeo samo da ublaži poraz.

Najefikasniji bili su Boris Popović, Ivan Basara i Srđan Vuksanović, sa po tri gola, a po dva su dodali Miloš Miličić i debitant Nemanja Stanojević. U poraženom sastavu po tri pogotka postigli su Balažević, Budurin i Marčeta.

Revanš je na programu 21. aprila, u Kragujevcu.

ŽAK – Radnički 10:16 (1:4, 1:5, 5:3, 3:4)