Radnički proba i pobeđuje

Posle pobede u Aranđelovcu spisak konkurenata za prvi tim Radničkog se smanjuje

U drugoj kontrolnoj utakmici u okviru priprema za nastupajuću sezonu u Srpkoj ligi Zapad, fudbaleri Radničkog 1923 juče su savladali još jednog zonaša. Posle pobede u duelu sa Sušicom (3:1), popularni „Đavoli“ su slavili i na gostovanju u Aranđelovcu protiv doskorašnjeg srpskoligaša Šumadije sa 2:0 (1:0).

Izabranici trenera Radovana Radakovića juče su u Aranđelovcu stvorili veći broj šansi, od kojih su iskorišćene samo dve. U prvom poluvremenu Ivković je nakon upotrebljivog centaršuta šutirao pored gola sa nekih pet metara, a povoljne prilike za gol propustili su Živanović i Nikolić. Ipak, Nikolić je iz drugog pokušaja, u 40. minutu, preciznim udarcem sa preko 20 metara postigao efektan pogodak.

Posle odmora trener Radaković je uveo potpuno novu postavu, koja je postigla još jedan pogodak. Igrači u crvenim dresovima dosta su se trudili da stvore šansu za drugi gol. Napadač Dejan Miljuš i novajlija Stanković su pokušavali da savladaju golmana Šumadije u više navrata, ali su bili neprecizni.

Napadačka igra Radničkog 1923 ipak se isplatila u 85. minutu. U prodoru je bio Dejan Miljuš, ali je oboren u kaznenom prostoru domaćina i sudija Marko Mihajlović iz Aranđelovca je pokazao na belu tačku. Siguran sa jedanaest metara bio je kapiten Uroš Vidović i postavio konačan rezultat – 2:0 za Radnički 1923.

Odigrali smo bolje od Šumadije, koja nije imala pravih šansi. Stvorili smo više prilika za gol, ali još uvek teško dolazimo do pogotka. Trener Radaković je isprobao i neke nove igrače, ali je počeo i da sužava spisak, pa se vodi velika borba među igračima da uđu u ekipu. Nakon ove dve probne utakmice sa zonašima, narednog vikenda nas očekuje jača provera sa srpskoligašem Karađorđem iz Topole – rekao nam je kapiten i strelac drugog gola u meču sa Aranđelovčanima Uroš Vidović.

ŠUMADIJA (A) – RADNIČKI 1923 0:2 (0:1)

Stadion: Šumadije u Aranđelovcu.
Gledalaca: 50.
Sudija: Marko Mihajlović (Aranđelovac).
Strelci: Nikolić u 40. i Vidović u 85. minutu iz jedanaesterca.

ŠUMADIJA: Nikolić, Jaćimović, Đorđević, Radovanović, Matić, Karadinović, Tomović, Savić, Mihajlović, Prekić, Molerović. Igrali su još: Nićiforović, Simonović, Živković, Veličković, Nikolić, Turković, M. Jovanović, Jestratijević, N. Jovanović, Stojanović.

RADNIČKI 1923: Milentijević, Živanović, B. Miljuš, Andrić, Pejović, Aleksić, Arsenijević, Deljanin, Nikolić, Ivković, Vidić. Igrali su još: Radukić, Kojić, Marković, Petrovič, Nenadić, Vidović, Milojević, Matejević, Gavrović, Lukić, Stanković, Milivojević, Todorović, D. Miljuš.

Saznali smo da su dvojica novajlija, Pejović i Deljanin, koji su dobili šansu na ove dve kontrolne utakmice, završili provere i na njih se u Radničkom 1923 ne računa. Inače, juče je Radaković isprobao najviše igrača, čak 25, među kojima je po prvi put bio i golman Radukić iz lučanske Mladosti, a šansu će dobiti još neki novi igrači na narednim utakmicama.

U subotu se nastavlja serija probnih utakmica fudbalera Radničkog 1923, i to susretom sa Karađorđem iz Topole. Ova utakmica će najverovatnije biti odigrana u Natalincima.