Radnički prokockao šansu: Crno-beli u polufinalu plej-ofa

ok radnicki

Odbojkaši Radničkog poraženi su i u drugom meču četvrtfinalne serije plej-ofa protiv beogradskog Partizana. Crno-beli su slavili večeras u „Jezeru“ sa maksimalnih 3:0 (25:19, 25:23, 28:26), iako je rezultat mogao da bude i znatno drugačiji.

Partizan je bolje otvorio susret i prilično lagano rešio prvi set u svoju korist posle 21 minuta igre.

U drugom periodu Radnički je zaigrao znatno angažovanije, predvođen Premovićem i Vulovićem, ali su crno-beli bili skoncentrisaniji u samoj završnici i dobili i ovu deonicu.

Treći set doneo je najbolju igru Kragujevčana, koji su od samog starta kontrolisali rezultat, imali tri poena prednosti u finišu seta (21:18), da bi onda propustili četiri set lopte, što su gosti iz Beograda iskoristili i stigli do preokreta, samim tim i plasmana u polufinale.

Odbojkaši Radničkog su tako završili ovu turbulentnu sezonu, u kojoj su ostvarili primarni cilj, a to je opstanak u ligi. Šta će biti naredne sezone, kako će klub funkcionsati, pre svega sa aspekta finansijske stabilnosti, to niko ne može da odgonetne u ovom trenutku.

Radnički – Partizan 0:3 (19:25, 23:25, 26:28)

Dvorana: SRC „Jezero”.