Radnički „trojkom“ preuzeo vodeću poziciju (FOTO)

andric-gol

U petom kolu Srpske lige Zapad fudbaleri Radničkog 1923 su na stadionu „Čika Dača“ savladali ekipu Jedinstvo Putevi iz Užica pogotkom Đorđa Andrića u prvom poluvremenu. Zahvaljujući porazu Budućnost Krušika u Valjevu u duelu sa Smederevom, kragujevački srpskoligaš je izbio na čelo tabele sa 13 bodova.

Posle slabog starta i remija sa Slogom iz Požege na „Čika Dači“ (0:0), ekipa Radničkog 1923 napravila je dobru seriju od četiri vezane pobede, što joj je omogućilo da dođe i do čelne pozicije. Iako nisu oduševili igrom, izabranici trenera Radovana Radakovića su „minimalcem“, kao i u prethodnom kolu u Topoli, osvojili važne bodove. Savladali su iskusnu ekipu Jedinstvo Putevi iz Užica, jer su pokazali veću želju i htenje, što je rezultiralo jednim pogotkom, iako je bilo više pokušaja da se osigura i ubedljivija pobeda.

lukic

Susret je odlučen u prvom poluvremenu, mada je drugi deo susreta protekao u dinamičnijoj igri obe ekipe. Prvi ozbiljniji udarac na gol Užičana u 15. minutu uputio je Bojan Miljuš sa distance, ali je  to bio lak plen za golmana Darka Vukašinovića. Uzvratili su gosti pet minuta kasnije preko Darka Đukića, ali je njegov udarac glavom završio pored stative.

U 33. minutu Petar Gavrović je prošao po levoj strani i ubacio loptu u protivnički petarac, međutim, Miljuš nije stigao da je skrene u mrežu i šansa je propala. Tri minuta kasnije pokušao je i bek Ilija Matejević sa desne strane da dovede domaćina u vođstvo, a lopta je završila pored stative. Ipak, upornost domaćih igrača isplatila se u 38. minutu, kada je Radnički 1923 došao do vodećeg pogotka. Akciju je preko leve strane vodio brzonogi mladi ofanzivac Gavrović, koji je prebacio loptu na desnu stranu. Jovan Lukić nije stigao da je ubaci u mrežu, ali se na mestu našao  vezista Đorđe Andrić i iskosa sa 7-8 metara pogodio donji desni ugao golmana Jedinstvo Puteva.

fk-radnicki-1923-2016

Neposredno pred odlazak na odmor i Marko Krasić je iz prekida pokušao da uveća prednost domaćina, ali je golman Užičana bio na mestu i bez problema zaustavio udarac.

Posle odmora gosti su krenuli ofanzivije u želji da dođu do izjednačenja. Šutirali su Marko Vasiljević i Nikola Mladenović, ali na sreću golmana Milana Milentijevića udarci su završili izvan okvira gola.

Uvođenjem u igru ofanzivca Aleksandra Varjačića umesto Gavrovića trener Radaković je još više ubrzao igru, ali centaršuteve sa desne strane Darko Spalević, koji je zamenio povređenog Andrića, nije uspeo da pretvori u pogotke. U 73. minutu Jovan Lukić je sa leve strane pokušao da postigne drugi gol, ali je loptu poslao pored same stative. Šansu je imao i Spalević tri minuta kasnije kada je izašao pred golmana i šutirao, ali je štoper Đorđe Lazović uspeo da stigne loptu i izbaci u polje.

U 79. minutu Lukić je bio „kratak“ da prihvati izvanredan centaršut Varjačića i šansa je ostala neiskorišćena, pa je u finišu susreta domaći tim morao da brani stečenu prednost iz prvog poluvremena.

andric

Strelac pobedonosnog pogotka Đorđe Andrić, koji je iz beogradskog BASK-a došao u Radnički 1923, bio je vidno raspoložen i to sa razlogom, a za KG sport je izjavio:

Atmosfera u ekipi fenomenalna i brzo sam se uklopio. Kao strelac ovog odlučujućeg pogotka veoma sam srećan. Međutim, nije važno ko daje golove, važnije je da Radnički pobeđuje. Ova pobeda je zasluga cele ekipe, koja je to žarko želela. Svi smo optimisti i jurimo to prvo mesto. Sada smo tu i nadam se da ćemo uspeti i na kraju sezone da se radujemo povratku u Prvu ligu, gde je ovom klubu i mesto.

pizon

Inače, današnji susret na „Čika Dači“, koji je pratio i gradonačelnik Radomir Nikolić, počeo je minutom ćutanja i odavanjem pošte preminulom navijaču „crvenih đavola“ Vladimiru Veljkoviću – Pižonu (34), što je na istočnoj tribini propraćeno i prigodnom koreografijom.

RADNIČKI 1923 – JEDINSTVO PUTEVI 1:0 (1:0)

Stadion: „Čika Dača“.
Gledalaca: 250.
Sudija: Aleksandar Lukić (Valjevo).
Pomoćnici: Vladan Đermanović (Šabac), Željko Žutić (Ub).
Četvrti sudija: Marko Mihajlović (Aranđelovac).
Strelac: Andrić u 38. minutu.
Žuti kartoni: Petrović, Janjušević, Lazović, Vasiljević (Jedinstvo Putevi).

RADNIČKI 1923: Milentijević, Matejević, Nenadić, Ilić, Petrović, Vidović, Andrić (Varjačić), B. Miljuš (D. Miljuš), Lukić, Krasić, Gavrović (Spalević).

JEDINSTVO PUTEVI: Vukašinović, Petrović (Mušikić), Janjušević, Mladenović, Lazović, Glišović, Đukić, Vasiljević, Janković, Miljković (Martinović), Kuštrimović.

fk-radnicki-1923-2016-protiv-jedinstva

Sa 13 bodova Radnički 1923 je sada na prvom mestu, a ekipa Budućnost Krušik, posle poraza od Smedereva (0:3), sa bodom manje je na drugoj poziciji. Drugi kragujevački predstavnik u Srpskoj ligi Zapad Šumadija 1903 napravila je danas najveće iznenađenje pobedom u susretu sa Mokrom gorom u Zubinom potoku na Kosovu (1:0) i osvojila prve bodove.

Železničar – Jošanica

U narednom kolu Radnički 1923 gostuje u Loznici, a Šumadija 1903 na Bubnju dočekuje ekipu FAP-a iz Priboja.

Tekst: M. Jovičić