Radnički u Ligi šampiona – 10 od 10

vk-radnicki-3

Vaterpolisti Radničkog Kon Tiki završili su grupnu fazu Lige šampiona sa maksimalnim učinkom od 10 pobeda, pošto su u poslednjem kolu, na svom bazenu, savladali šampiona Turske, ekipu Galatasaraja, rezultatom 13:8.

Kragujevčani su u ovom duelu bili znatno oslabljeni, neigranjem prva dva centra, Borisa Zlokovića i Miloša Korolije, koji su povređeni, kao i najiskusnijeg igrača Aleksandra Ćirića kji se razboleo uoči utakmice, ali ih ni to nije sprečilo da naprave sjajnu uvertiru za „fajnal-siks“ u Barseloni.

Galatasaraj je poveo preko srpskog reprezentativca Slobodana Nikića, međutim, je to bilo sve što je uspeo da uradi u ovom susretu. Odmah zatim Šumadinci su preokrenuli pogocima Vuksanovića i Borisa Popovića (2:1 i „plus jedan“ zadržali do kraja prvog perioda (3:2).

Sredinom druge četvrtine Radnički je stekao i dva gola „viška“, a posle dva sjajna pogotka Ivana Basare, na veliki odmor otišao je sa „plus tri“ – 7:4.

U drugom poluvremenu domaći su sgurno čuvali stečeno vođstvo, čak ga i uvećali do maksimalnih šest razlike (13:7), prvim golom u Ligi šampiona Đorđa Šormaza.

Po dva gola u ekipi Radničkog postigli su Boris Popović, Srđan Vuksanović, Miloš Miličić, Ivan Basara i Đorđe Filipović, a u strelce su se po jednom upisali Damir Burić i Đorđe Šormaz.

Na drugoj strani sa po tri gola prednjačili su Slobodan Nikić i Vjekoslav Pasković, a dva puta mrežu je zatresao Amerikanac Džesi Smit.

Trener Radničkog, Uroš Stevanović, bio je zadovoljan učinkom svojih izabranika.

Najvažnije je da smo pobedili. Bilo je jako teško motivisati igrače, stigao nas je i umor od utakmice sa Zvezdom. Sve vreme smo vodili i držali utakmicu pod kontrolom, ali smo tek u poslednjoj četvrtini smo uspeli da se odvojimo na razliku koja i jeste između ove dve ekipe – rekao je Stevanović.

Uprkos porazu, ni gosti nisu bili nezadovoljni.

– Nismo imali rezultatskog imperativa u ovoj utakmici, želeli smo samo da se prikažemo u pravom svetlu. Znali smo da je Radnički malo u padu posle utakmica sa Zvezdom.  Bili smo egal protivnici u određenim delovima utakmice, ali je presudan bio kvalitet. Radnički je ipak dosta bolja ekipa od nas i želim mu puno uspeha na završnom turniru – kazao je Petar Kovačević, trener Galatasaraja.

Radnički Kon Tiki – Galatasaraj 13:8 (3:2, 4:2, 1:2, 5:2),

Zatvoreni bazen SC „Park“. Gledalaca: 800. Sudije:. Igrač više: Radnički 7(2), Galatasaraj 8(4). Peterci: Radnički 1(0), Galatasaraj 3(2).

RADNIČKI KON TIKI: Radić, Burić 1, B. Popović 2, Vuksanović 2, Ćirković, Miličić 2, Šormaz 1, Basara 2, Rozental, F. Filipović, Marković, Đ. Filipović 2, S. Popović. Trener: Stevanović.

GALATASARAJ: Guclu, Smit 2, M. Gulec, Jilmaz, O. Gulec, Nikić 3, Pasković 3, Ćataji, Korolija, Beškardešler, Aksentijević, Šćepanović. Trener: Kovačević.