Radnički u Pazaru doživeo osmi poraz u sezoni

Fudbaleri Radničkog poraženi su već na prvom gostovanju u prolećnom delu prvenstva. Bolji od Kragujevčana bili su fudbaleri Novog Pazara koji su slavili sa 1:0, golom Bulatovića sa početka utakmice.

Trener Radničkog, Đurđević na ovom meču nije mogao da računa na povređene Milovanovića, Petronijevića, Miloškovića,  Fejsu, Pejčića kao i “pocrvenelog“ Otaševića.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu. Već u 2. minutu, posle prvog kornera na utakmici i gužve u šesnaestercu gostiju, najprisebniji je bio štoper Novog Pazara Bulatović, koji je udarcem glavom savladao Čančarevića.

Minut kasnije na sredini terena Slavko Marić pravi prekršaj, posle kojeg je došlo do nemilih scena, šamaranja i pesničenja, koje je sudija Glođović uspeo da smiri pokazavši tri žuta kartona, i to igračima Radničkog.

Usledio je period igre u kojem se igralo između dva šesnaesterca.

Radnički je do prve prilike na utakmici došao tek u 26. minutu. Pavlović je prošao po desnoj strani, centrirao ali je Zoranović bio kratak.

U 34. minutu Tintor je promašio loptu na ivici svog šesnaesterca, lopta je došla do Popovića, koji se našao oči u oči sa Čančarevićem, ali je naš golman odlično intervenisao. Međutim, lopta se ponovo odbila do Popovića, ali je mladi Rosić požrtvovanom intervencijom otklonio opasnost i spasio siguran pogodak.

Do kraja poluvremena beležimo još jednu priliku domaćina, ali je Rosić ponovo odlično reagovao ispred Popovića.

Drugi deo igre počinje prvim udarcem u okvir gola koji su uputili gosti, ali Marićev udarac je bio preslab za bivšeg golmana Radničkog, Đogatovića.

U 55. minutu Popović je prevario Tintora, izašao ponovo sam pred Čančarevića, ali je kragujevačka “jedinica“ ponovo bio sjajan. Već u sledećem napadu Radnički je bio najbliži izjednačenju. Prekršaj sa desne strane je izveo Đuričković, Tintor je bio najviši u skoku, ali je lopta prošla tik pored stative nemoćnog Đogatovića.

U 66. minutu posle kornera Đuričkovića, ponovo je Tintor bio najviši u skoku, vratio je loptu do Mirića, čiji je udarac izblokiran.

Radnički je od tog trenutka preuzeo inicijativu, igralo se na polovini domaće ekipe, ali bez konkretnih prilika za izjednačenje.

Posle 17. kola Radnički ostaje na pretposlednjem mestu superligaške tabele sa svega 13 osvojenih bodova. U narednom kolu fudbalerima Radničkog u Kragujevac dolazi imenjak iz Niša.