Radnički ubedljiv protiv Amštetena

Odbojkaši Radničkog su na najbolji mogući način započeli takmičenje u „Čelendž kupu. Večeras su u „Jezeru“, posle 79 minuta igre, savladali austrijski Hipo Amšteten sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:23, 25:18 i 25:23.

Izabranici trenera Matića naišli su na ozbiljniji otpor gostiju samo u prvom setu. Tada je Amšteten zadavao dosta problema ekipi Radničkog, naročito posle drugog tehničkog tajm-auta, ali su domaći prisebnom igrom uspeli da reše prvi set u svoju korist.

Olakšica posle tesno dobijenog prvog seta, medju odbojkašima Radničkog, osetila se najbolje u drugom setu, koji su Kragujevčani sigurnom igrom rešili u svoju korist.

Treći set su odbojkaši Radničkog otvorili, sa fantastičnih 8:1 na prvom tehničkom tajm-autu. Gosti su do kraja seta uspeli da iskoriste blagu opuštenost domaćih i stignu na samo poen zaostatka, ali je to bilo sve što se tiče njihovog otpora.

Radnički je dobio prvo poluvreme ovog dvomeča, a za nedelju dana, u isto vreme, očekuje ih revanš u dvorani „Johan Pelc“ u Amštetenu.

Ukoliko uspešno prebrode ovu prepreku, odbojkaše Radničkog će u šesnaestini finala čekati Orion Dutinhem iz Holandije.

Radnički – Amšteten 3:0 (25:23, 25:18, 25:23)

Dvorana: „Jezero“.