Radnički zablistao protiv Mađara – sa Ćapinom „dva od dva“

Kragujevački košarkaši fantastičnom igrom zabeležili i drugu pobedu zaredom i pobegli sa dna tabele ABA lige. Aleksandar Ćapin uneo neverovatne promene u igri – razigrani svi osim „ekonoma i fizioterapeuta“.

Mađari nedovoljno kvalitetni i slabo pripremljeni na visok nivo košarke u ABA takmičenju.

Košarkaši Radničkog su pružili dugo očekivanu partiju pred svojim navijačima, u subotu uveče u hali kod jezera Bubanj.  Fantastičnom borbenošću, preciznim šutem i sa probuđenim Emeningom, Radnički bi ovakvom igrom mogao da parira bilo kojoj ekipi ABA lige.

Na samom početku utakmice bitna promena u sastavu je Aleksandar Ćapin i Stiven Marković, zajedno u startnih pet. Gosti su bez povređenog najboljeg igrača, Martona Badera,  na samom početku igrali nedovoljno dobro, ne iskoristivši povredu Dragojlovića, te je Radnički vrlo brzo napravio dvocifrenu rezultatsku razliku. Ćapin i Emening su krenuli da pogađaju u prvim minutima meča i Radnički je brzim kontrama i uz dosta „lakih poena“ stigao do 27:15 u prvoj deonici.

U drugoj deonici gosti su malo bolje zaigrali, a kapiten Nemet  je odigrao bitnu ulogu u psihološkom momentu ekipe. Radnički je igrao raznovrsno u napadu i svi igrači su bili raspoloženi i teško zaustavljivi. Publika je nosila domaće do plus 15 na poluvremenu.

U drugom poluvremenu, Šehović i Nemet su bili raspoloženi kod gostiju ali im Mutini izabranici nisu dozvolili da se razmašu, već su sveži Sinovec, Mijatović i Borisov povećavali rezultatsku razliku. Poslednja deonica sa 30 postignutih poena i malo egzibicije je bila taman za prisutnu publiku, pa je i Ćapin nakon 35 minuta u igri mogao da, u 35. minutu utakmice ustupi mesto mladom Miljenoviću.

Miroslav Nikolić je već tada zaseo u svoju stolicu i domaći su priveli utakmicu kraju. Radnički je odigrao fantastičnu, nesebičnu košarku, sa čak 24 asistencije. Veoma borbeno i jako u odbrani ali i 9 skokova u napadu vodili su do sigurne pobede.

Marton Bader nije igrao, ali mi smo zaista odigrali dobro iako nam se uvukao neki strah kada igramo pred domaćom publikom. Odradili smo 70-80% onoga što smo se dogovorili u svlačionici i na treningu. Igrači su bili nesebični, bez samoisticanja, a kada se pogleda i na podatak da smo zabeležili 24 asistencije, onda je to pravi Radnički. Moja je želja da igramo čvrsto, atraktivno i moderno, jako u odbrani i onda iz te odbrane da nam se otvara napad...“ – rekao je Miroslav Nikolić.

Što se tiče Amerikanaca,ja vam tvrdim da su to dobri igrači. Emening možda nije igrač za „low post“ ali ima svoje zadatke… Popularni „Čaplja“ (Ćapin) je dosta unapredio našu igru i sve to izgleda mnogo bolje, naručito psihološki. Idemo dalje.. “ – dodao je Muta Nikolić, vidno raspoložem.

Radnički – Solnok 97:72 (27:15, 22:19, 18:16, 30:22)

Dvorana: „Jezero“; Gledalaca: 2.000;

Sudije: Siniša Herceg (Hrvatska), Marko Vučković (Slovenija), Alfred Jovović (Hrvatska)

Radnički: Miljenović 4, Sinovec 14 (6sk), Ćapin 13 (3sk, 5as), Jović , Marković, Emening 10 (4sk, 3as), Birčević 1 (4sk), Borisov 10, Krstović 5, Mijatović 13, Vajt 18 (4as), Vortington 9.

Solnok: Simon 6 (6as), Horvat 9, Grebnar 2, Čaba, Fodor 3, Gej 12 (4sk), Marković, Šehović 12 (7sk), Sabo 14, Trepak, Nemet 12, Kalve 2.

Košarkaši Radničkog u sledećem kolu ABA lige gostuju ekipi Partizana mts.