Radničkom bod protiv Partizana

U derbiju šestog kola Viner štediše Super lige, Radnički je u hali “Jezero“ poražen od Partizan Vizure sa 2:3, po setovima 25:27, 17:25, 25:20, 22:25, 15:17.

U sjajnom meču koji je trajao čak 133 minuta crno-beli su bili smireniji u završnici i zasluženo odneli dva boda. Ovo je prvi susret od početka sezone u kojem Partizan nije osvojio sva tri boda.

Kragujevčani su odlično započeli susret. Na drugom tehničkom tajm autu imali su vođstvo 16:11. U finišu uvodnog seta Partizan je uspeo da smanji zaostatak, dođe i do izjednačenja, ali je domaćin ipak dobio ovaj deo igre na razliku – 27:25.

Baš kao i prvi, Radnički je sjajno započeo i drugi set. Na prvom tehničkom tajm-autu bilo je 8:4 za “đavole“, ali su tu stali. Partizan je uhvatio svoj ritam i načinio preokret, došao do prednosti 16:13, koju je uspešno čuvao do kraja seta koji je dobio sa 25:17.

U trećoj deonici Kragujevčani su se vratili u igru. Ponovo su došli do prednosti 16:11, ali su je i sačuvali, lakše nego u prvom setu i došli do prednosti.

Nijanse su odlučile četvrti i peti set. Beograđani su imali više raspoloženih igrača među kojima je prednjačio Milija Mrdak sa 25 poena. Kod Kragujevčana korektor Uglješa Ilić sakupio je 24 poena.

Izabranici trenera Dejana Matića nalaze se na petoj poziciji sa devet osvojenih bodova i identičnim skorom pobeda i poraza, po tri. U narednom kolu Radnički putuje u Ljig, gde će odmeriti snage sa Spartakom.

Radnički – Partizan Vizura 2:3 (27:25, 17:25, 25:20, 22:25, 15:17)

Dvorana: „Jezero“.