Remi Zvezde i Radničkog

vk-radnicki

U srpskom derbiju pretposlednjeg kola Triglav lige za prvaka, vaterpolisti Crvene zvezde i Radničkog odigrali su nerešeno, na bazenu „11. april“ – 8:8. Kragujevčani su tako zadržali velike šanse da se nađu na „fajnal-foru“, dok se Crvena zvezda i teoretski oprostila od završnog turnira.

Trener Uroš Stevanović imao je dosta glavobolja i u ovom duelu, jer ponovo nije mogao da računa na sve igrače, dok je Zvezda bila kompletna. Ovoga puta izostali su kapiten Aleksandar Ćirić, prvi golman Zdravko Radić, prvi centar Josip Vrlić i bek Miloš Miličić.

Samo 10 sekundi bilo je dovoljno Borisu Popoviću da dovede goste u vođstvo i od tog momenta igralo se „gol za gol“, sve do trećeg minuta druge četvrtine, kada je Strahinja Rašović preokrenuo rezultat (4:3).

Međutim, Filip Trajković se postarao da timovi na veliki odmor odu izjednačeni, pogotkom sa igračem više – 4:4.

Drama je viđena i u nastavku susreta. Odmah po povratku sa poluvremena počela je rezultatska klackalica u kojoj je čas jedan, čas drugi tim bio u vođstvu, ali se u poslednju deonicu, ipak, ušlo sa nerešenim rezultatom – 7:7.

Zatim je Aleksandar Njegovan poslednji put vratio Zvezdu u vođstvo (8:7), a konačan rezultat postavio je Boris Popović, četiri minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Do kraja susreta oba tima imala su prilike da dođu do celog plena, ali su ih u tome sprečili izuzetno raspoloženi golmani Denis Šefik i Stefan Živojinović, koji su utakmicu završili sa po 14 odbrana.

Najefikasniji u redovima „crveno-belih“ bili su Strahinja Rašović i Aleksandar Njegovan sa po tri gola, koliko je postigao i Srđan Vuksanović na drugoj strani.

U poslednjem kolu Radnički dočekuje dubrovački Jug, dok Zvezda gostuje zagrebačkoj Mladosti.

Crvena zvezda – Radnički 8:8 (2:3, 2:1, 3:3, 1:1)

BEOGRAD
Bazen
: „11. april“.
Sudije: Dario Balažević i Miodrag Stefanović (obojica iz Srbije).
Igrač više: Crvena zvezda 8(2), Radnički 11(2).

CRVENA ZVEZDA: Šefik (14 odbrana), S. Rašović 3, Drašović, Tankosić, Tomašević 1, Eškert, Bjelić, V. Rašović, Ranđelović, Njegovan 3, Rackov 1, Obradović, Draksimović, Jović. Trener: Savić.

RADNIČKI: Živojinović (14 odbrana), Trajković 1, Popović 2, Marković 1, Toholj, Joksimović, Bogdanović, Basara, Vuksanović 3, Dedović, Ćuk 1, Petković, Ignjatović, Bosić. Trener: Stevanović.