Rio: Pletikosić bez medalje i u trostavu

Stevan Pletikosic MK lezeciKragujevčanin Stevan Pletikosić, jedan od najboljih srpskih strelaca i osvajač bronze na OI u Barseloni 1992. godine, nije uspeo da se domogne medalje na ovogodišnjoj Olimpijadi u Rio de Žaneiru. Nakon što je pre par dana zauzeo 21. mesto u gađanju MK puškom iz ležećeg stava, najstariji srpski predstavnik u Riju zauzeo je 25. mesto u disciplini MK puška-trostav poslednjeg dana streljačkih nadmetanja.

Kao i u gađanju iz ležećeg stava, Pletikosića je i u trostavu skupo koštao loš start. On je sjajno gađao u ležećem stavu (398 krugova), ali je zato podbacio u klečećem (389) i stojećem stavu (381), te je na kraju sa 1.168 pogođenih krugova zauzeo 25. mesto, daleko od potrebne norme za finale.

Bez finala ostao je i drugi srpski olimpijac Milenko Sebić, koji je kvalifikacije završio na 11. mestu sa 1.172 kruga.

Zlato u ovoj disciplini osvojio je sjajni Italijan Nikolo Kamprijani sa 458,8 krugova, koji je tako stigao do svog trećeg zlata u Riju. Interesantno je napomenuti da se Kamprijani u finale „provukao“ sa osme pozicije u kvalifikacijama i pogođenih 1.174 krugova.

Srebro je pripalo Rusu Sergeju Kamenskom, a bronza Aleksisu Rajnou iz Francuske.

Kada se podvuče crta, učinak srpskih strelaca u Riju je više nego skroman. Izboreno je samo jedno finale (Bobana Veličković), iako su očekivanja bila daleko veća. Podsećamo i na odlično 12. mesto koje je osvojio Kragujevčanin Milutin Stefanović u gađanju vazdušnom puškom na svom debitantskom nastupu na Olimpijskim igrama.