Rukometašice Radničkog slavile u Nišu

tigrice-2014-2015

Rukometašice Radničkog savladale su u Nišu ekipu Naise sa 29:21 (14:11), u zaostaloj utakmici 1. kola Superlige.

Aktuelne šampionke uspele su tek krajem prvog poluvremena da slome otpor Nišlijki, kada su vođstvo domaćina (10:9) serijom 5:0 preokrenule na 14:10 u svoju korist.

Početkom drugog poluvremena Naisa je došla do izjednačenja 14:14, ali su “Tigrice“ sa tri vezana gola ponovo uspele da se rezultatski odlepe. Do kraja meča gošće su samo povećavale prednost do konačnih 29:21.

Kragujevčanke je do trijumfa predvodila Marija Čairović, koja je postigla sedam golova. Katarina Stepanović je postigla pet, a Ivana Prijović i Ivana Milošević po četiri. U poraženom timu istakla se Marija Petrović sa sedam pogodaka.

“Tigrice“ već u nedelju nastavljaju šampionat Srbije utakmicom 3. kola, kada će u hali “Jezero“, od 19 časova, dočekati imenjaka iz Svilajnca.