Sadržajno fudbalsko popodne na „Čika Dači“ (FOTO i VIDEO)

miletic-radnicki-mladost

Pet golova, tri penala, jedan crveni karton i prilično dobar tempo igre, mogli su da vide malobrojni gledaoci na „Čika Dači“ danas, u duelu 27. kola Jelen Super lige Srbije između kragujevačkog Radničkog i lučanske Mladosti. Na kraju, bodovi su otišli gostima, koji su slavili sa 3:2 (1:1).

Domaći su u ovaj meč ušli rasterećeni, budući da su se pomirili sa činjenicom da će naredne sezone igrati u nižem rangu. Sa druge strane, gosti još uvek nisu teoretski obezbedili opstanak, pa su im bodovi sa gostovanja u Kragujevcu bili preko potrebni.

Trener domaće ekipe Neško Milovanović iskoristio je priliku da opet pruži šansu talentovanim igračima iz omladinske škole, pa su od prvog minuta zaigrali mladi bek Ivan Živanović i vezista Jovan Lukić. Faktički, od jedanaest igrača koji su započeli meč sa Lučancima, čak osam njih prošlo je omladinsku školu kragujevačkog tima.

Radnički je bolje ušao u meč i nametnuo svoj tempo igre u uvodnim minutima. U 17. minutu oboren je Tiodorović na nekih dvadesetak metara od gola Mladosti. Slobodan udarac izveo je Jovan Lukić, ali je pogodio živi zid, pa je lopta otišla preko gola.

radnicki-mladost

Tri minuta kasnije pravi šok za domaćina. Trifunović je želeo da uhvati loptu u svom kaznenom prostoru ispred Saše Jovanovića, pri čemu je došlo do kontakta između njih dvojice, a sudija Marko Popović iz Beograda je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Frajdej i doveo svoj tim u vođstvo, mada treba istaći da je pri izvođenju najstrože kazne tamnoputi napadač gostujećeg tima u par navrata zastao, što je suprotno fudbalskim pravilima, ali sudiji Popoviću, i pored prostesta sa klupe Radničkog, nije palo na pamet da ponovi izvođenje jedanaestrca.

U 26. minutu veliki kiks Uroša Vidovića, koji gubi loptu na svojoj polovini i otvara put ka golu Milošu Radinu. Ipak, mladi fudbaler Radničkog uspeo je da stigne protivničkog fudbalera i da ga omete u trenutku kad se spremao na udarac, ali po mišljenju glavnog sudije na  nepropisan način, pa je dosuđen još jedan jedanaesterac za goste, a Vidoviću pokazan put u svlačionicu. Opet je loptu na kreč stavio Frajdej, ali je ovog puta promašio čitav gol.

urosevic-radnicki-mladost

Sedam minuta kasnije Popović po treći put pokazuje na belu tačku, ovaj put u korist domaćeg tima. Naime, posle centaršuta Uroševića, Ivan Pešić je po mišljenju sudije igrao rukom ispred Nikole Kovačevića, pa je tako Radnički dobio priliku da izjednači rezultat. Siguran sa bele tačke bio je upravo Nikola Kovačević.

kovacevic-penal-radnicki-mladost

Kragujevčani su tako relativno brzo uspeli da se vrate u meč, ali trebalo je izdržati još nekih sedamdesetak minuta sa igračem manje na terenu. Naravno, gosti su želeli što pre da vrate prokockanu prednost, pa je u 40. minutu zapretio Frajdej iz izgledne pozicije, ali ponovo preko gola. Isti igrač je pripretio u poslednjem minutu prvog dele igre, kada je šutirao snažno po zemlji pored leve stative gola Radničkog.

Na startu drugog poluvremena prvi je pripretio Radnički preko Nikole Kovačevića, koji se iznenada našao u dobroj prilici pred golom Lučanaca, ali je izblokiran. Uzvratio je sa druge strane Frajdej u 57. minutu, a potom i Gavrić udarcem sa distance u 62. minutu.

kovacevic-radnicki-mladost

U 67. minutu Lazar Jovanović koristi smušenost u odbrani Radničkog i dovodio svoj tim ponovo u vođstvo od 2:1. Utakmicu je rešio nekadašnji fudbaler Radničkog Predrag Živadinović, koji je u 84. minutu preciznim udarcem maltene stavio tačku na ovaj meč. Tom prilikom se povredio i golman kragujevačkog tima Žarko Trifunović, koji je udario glavom u stativu, pa je usledio nešto duži prekid, dok mu se ukazala neophodna pomoć.

To ipak nije bilo sve što se tiče golova na ovom meču. U sudijskoj nadoknadi Predrag Jović je iskoristio odličan centaršut mladog Miletića i glavom matirao Krznarića za konačnih 2:3.

Gosti su ovom pobedom došli do važnih bodova u borbi za opstanak, dok je ekipa Radničkog, sa igračem manje, u većem delu meča bila ravnopravan rival Lučancima, što je za svaku pohvalu.

Već u sredu Kragujevčane očekuje gostovanje Crvenoj zvezdi na stadionu „Rajko Mitić“, u okviru 28. kola.

Radnički 1923 – Mladost (Lučani) 2:3 (1:1)

Stadion: „Čika Dača“.
Gledalaca: 300.
Sudija: Marko Popović (Beograd).
Pomoćnici: Bojan Jovanović (Niš) i Vukan Gordić (Beograd).
Žuti kartoni: Trifunović (Radnički 1923), Radin (Mladost).
Crveni karton: Vidović (Radnički 1923) u 25. minutu.
Strelci: 0:1 Frajdej 20. (iz jedanaesterca), 1:1 Kovačević 34. (iz jedanaesterca), 1:2 Jovanović 67, 1:3 Živadinović 85, 2:3 Jović u 90. minutu.

RADNIČKI: Trifunović, Miletić, Živanović, Bonsu, Jović, Kovačević (Keljević), Vidović, Tiodorović, Urošević (Čonka), Lukić (Popović), D. Miljuš.

MLADOST: Krznarić, Pešić, Golemić, Tešić, Otašević, Adamović (Živadinović), Radin, Gavrić, S. Jovanović, Frajdej (Pavlov), L. Jovanović (Ahčin).