Šampion ubedljiv u Kragujevcu

zkk-radnicki-korac

Košarkašice Radničkog očekivano su poražene večeras u hali „Gordana Goca Bogojević“ od aktuelnog šampiona Srbije, ekipe Radivoja Koraća, u 14. kolu Prve lige Srbije. Beograđanke su slavile sa 82:41 (19:10, 24:9, 19:8, 20:14), i tako nastavile seriju nepobedivosti u ovogodišnjem šampionatu, dok je Radničkom ovo bio deveti poraz.

Kragujevčanke su samo jednom imale prednost na meču, i to u četvrtom minutu, pri rezultatu 5:4. Gošće su vrlo brzo serijom 8-0 preokrenule na 12:5, a potom prednost uvećavale iz minuta u minut. Dvocifrenu prednost Beograđanke su stekle početkom druge deonice (21:10) i već tada se video da domaćin nema snage da parira znatno kvalitetnijem gostu.

Radnički će bodove morati da potraži u narednim mečevima, a sledeći je već u sredu, kada će gostovati vrlo dobroj ekipi Vrbas Medele.

Najefikasnija u pobedi Koraća bila je Tamara Kapor sa 16 koševa. Jovana Jakšić je dodala 14, dok je Sanja Mandić zabeležila 11 poena. U poraženom timu bolje od ostalih bile su Bojana Stevanović sa 13 i kapiten Marina Lešnjak, koja je upisala 11 poena.