Sigurna pobeda kadeta Radničkog

Kadeti Radničkog rutinski su savladali Teleoptik sa 3:2, u 26. kolu šampionata Srbije. Kragujevčanima je bilo dovoljno samo jedno poluvreme da dođu do prednosti kojom su obezbedili pobedu.

Golovi su pali dosta lako nakon izrađenih akcija. Poveli su domaći već u 4.minutu nakon odlično izvedenog kornera Lukića i gola glavom veziste Trajkovića.

Međutim, već u 17.minutu Teleoptik poravnjava nakon akcije i gola Dragićevića po sredini terena. I drugi vezista A. Gavrović se u 20. minutu upisuje u strelce, ovoga puta asistent je bio Arsenijević.

Pobedu je obezbedio Trajković u 38.minutu, ponovo golom glavom, sada sa ivice kaznenog prostora, nakon kratko pasa sa Simićem, a onda centaršuta Lukića.

Drugo poluvreme pripalo je gostima iz Beograda, ali je gol Šaponjića u 74.minutu bio samo slaba uteha za filijalu Partizana.

Radnički 1923 – Teleoptik 3:2 (3:1)

Prvi pomoćni teren: Čika Dače
Gledalaca: 100
Sudija: Uroš Vuković (Kragujevac).
Žuti kartoni: Vasojević (Radnički 1923), Šaponjić, Dragićević (Teleoptik)
Crveni karton: Milenković (Teleoptik) u 90.minutu.
Strelci: 1:0 Trajković 4, 1:1 Dragićević 17, 2:1 A. Gavrović 20, 3:1 Trajković 38, 3:2 Šaponjić 74.minut.

RADNIČKI 1923: Najdanović, Vasojević, Samailović (P.Gavrović), A.Gavrović, Spasojević, Gočanin, Simić (Miletić), Trajković (Milutinović), Nedeljković (Dobrić), Lukić (Gavrilović), Arsenijević.

TELEOPTIK: Nikolić, Živanović, Gicić, Jović, Milenković, Azemović, Dragićević, Janković, Perić, Šaponjić, Belaković (Krajišnik).

Igrač utakmice: Dragan Trajković (Radnički 1923).

Kragujevčani su ovom pobedom pretekli “optičare“ i sa 38 bodova nalaze se na šestoj poziciji. U narednom kolu kadeti Radničkog dočekaće trećeplasiranu Crvenu zvezdu.

Izvor i foto: Željko Marinković