Sinđelić prejak za „Đavolčiće“ (VIDEO)

jovan-lukic

Novi poraz u Prvoj ligi Srbije zabeležili su fudbaleri kragujevačkog Radničkog 1923. Beogradski Sinđelić slavio je juče na „Čika Dači“ sa 3:1 (2:0), u okviru 3. kola, i poslao Kragujevčane na samo dno prvenstvene tabele.

Mladi tim Radničkog, oslabljen neigranjem Keljevića i Kostića, nije mogao da pruži jači otpor veoma dobro ukomponovanoj ekipi iz Beograda, pod trenerskom palicom Zorana-Bate Mirkovića.

Beograđani su u 12. minutu iskoristili prvu ozbiljniju priliku na utakmici i poveli pogotkom Dimića. Odbrana Kragujevčana delovala je izuzetno nesigurno, pa je kapitulirala ponovo u 33. minutu. Najpre je Najdanović fantastično reagovao nakon pokušaja Sajčića i Zvrka, da bi na kraju Uroš Damnjanović uspeo da ubaci loptu u mrežu pred statičnih odbrambenih igrača Radničkog. Tim rezultatom je i okončan prvi deo igre.

U nastavku domaći su se malo trgnuli, ali nedovoljno da bitnije ugroze raspoložene goste iz Beograda, koji su u 54. minutu povećali vođstvo na 3:0. Opet je strelac bio Damnjanović, koji se jako lepo snašao u kaznenom prostoru domaćeg tima i iz okreta šutirao savladavši nemoćnog Najdanovića.

Kragujevčani su uspeli da stignu do počasnog pogotka u 64. minutu nakon dobro izvedenog kontranapada, koji je Lukić pretvorio u gol.

Do kraja susreta beležimo nekoliko dobrih pokušaja Stevića, Andrića i Dejana Miljuša, dok je sa druge strane raspoloženi Damnjanović u finišu susreta imao priliku da postigne i het-trik, kada je iz neposredne blizine prebacio gol Radničkog.

Novi poraz i nova briga za ljude u Radničkom. Ova mlada ekipa ima talenta, ima želje, ali nema potrebnog iskustva i dovoljno kvaliteta da parira znatno jačim ekipama u Prvoj ligi Srbije.

U narednom kolu Kragujevčani će gostovati u Borči ekipi BSK-a.

Radnički 1923 – Sinđelić 1:3 (0:2)

Stadion: “Čika Dača“
Gledalaca: 500.
Sudija: Slaviša Radovanović (Laćarak)
Pomoćnici: Milan Šutulović i Svetozar Živin (obojica iz Novog Sada)
Žuti kartoni: Živanović, Andrić, Petrović, Nikolić (Radnički 1923), Dobrašinović, Sajčić (Sinđelić)
Strelci: 0:1 Dimić 12, 0:2 Damnjanović 34, 0:3 Damnjanović 54, 1:3 Lukić u 64. minutu.

RADNIČKI 1923: Najdanović, Miletić, Gavrović (od 45. Nikolić), Aleksić, Živanović, Petrović, Stević, Vidović, D. Miljuš, Urošević (od 25. Andrić), Čonka (od 57. Čonka). Trener: Neško Milovanović.

SINĐELIĆ: Šćekić, Stanimirović, Malović, Pešić, Radulović, Piščević, Dimić (od 78. Milenković), Dobrašinović, Sajčić, Damnjanović (od 74. Popadić), Zvrko (od 65. Perišić). Trener: Zoran Mirković.