Slavija pobedila novog zonaša iz Toponice

Fudbaleri Slavije uspeli su u prvom poluvremenu da postignu gol i zabeleže treću pobedu

U trećoj kontrolnoj utakmici u okviru priprema za novu sezonu u Zoni „Morava“, ekipa Slavije juče je, boljom igrom u prvom poluvremenu, zabeležila pobedu u susretu sa povratnikom u Zonu „Dunav“, ekipom Šumadije iz Toponice kod Knića, rezultatom 1:0 (1:0).

Bresnički zonaš nastupio je bez sedmorice standardnih prvotimaca iz prethodne sezone, koji su ili promenili klub ili prestali da igraju zbog povreda. Trener Vladica Radovanović pokušava da na njihova mesta dovede adekvatne zamene, pa je tako u duelu sa Toponičanima isprobao devetoricu igrača, među kojima su uglavnom povratnici, koji su ranije nosili dres Slavije.

Domaći tim bolje je odigrao u prvom poluvremenu, ali još uvek ispod kvaliteta koji zahteva zonski stepen takmičenja. Ekipa iz Toponice, koju od ove sezone vodi Miroslav Stakić, doskorašnji trener zonaša Gruže, posle odmora pokazala je više želje i borbenosti, ali nije iskoristila svoje šanse, te je doživela minimalni poraz.

Jedini pogodak na utakmici postignut je u 20. minutu. Posle akcije kroz sredinu terena i ubačene lopte prema golu Šumadije nespretno je intervenisao štoper Jokić, inače doskorašnji igrač Slavije. On je pokušao glavom da vrati loptu golmanu Milovanoviću, ali je napadač domaćeg tima Ristić prozreo njegovu nameru i matirao istrčalog čuvara mreže novog zonaša iz Toponice, koji je u prošlosti branio gol kragujevačke Šumadije 1903 i Partizana iz Bumbarevog Brda.

U drugom poluvremenu su malobrojni gledaoci videli bolju igru gostiju, sa više uzbuđenja pred golom Bresničana. Toponičani su krenuli ofanzivnije i opsedali su gol Slavije. Bek Beloica, pojačanje iz Šumadije 1903, i Mikica Spakić, zamalo su bili neprecizni, a rezervista Nenad Spakić je pogodio stativu.

Jedna od sansi Toponicana pred golom Slavije za 1.08.2016Jedna od neiskorišćenih šansi Toponičana pred golom Slavije u drugom poluvremenu

Na drugoj strani, domaći tim je u finišu utakmice propustio priliku da uveća prednost. Pavle Đorđević, povratnik iz Gruže, je u 80. minutu dobro šutirao, ali je drugi golman Šumadije Bogdanović uspeo da loptu izbaci u korner. U poslednjem minutu Đorđević je pokušao da lobuje istrčalog golmana gostiju, ali je lopta završila preko prečke, pa je susret, ipak, završen minilanom pobedom Slavije od 1:0.

Inače, Bresničani su pre jučerašnje probe savladali Levač iz Rekovca i omladinski tim Šumadije 1903 sa po 2:0.

SLAVIJA – ŠUMADIJA (T) 1:0 (1:0)

Igralište u naselju Bresnica
Gledalaca: 50
Sudija: Siniša Stefanović
Pomoćnici: Darko Petrović, Darko Milosavljević (svi iz Kragujevca)
Strelac: Ristić u 20. minutu
Crveni kartoni: Marković (Slavija) i Janković (Šumadija) u 75. minutu.

SLAVIJA: Jug, Todorović, Sretković, Lazić, Rašković, Ilić, Beljić, Pavlović, Nešković, Đorđević, Ristić. Igrali su još: Petrović, Anđelković, Radulović, Nović, Marković, Rakić, Radovanović.

ŠUMADIJA: Milovanović, Čolović, Beloica, Prodanović, Joković, Cerović, Vujović, Mihajlović, Nikolić, Čabak, M. Spakić. Igrali su još: Bogdanović, Janković, Ceković, Simić, N. Spakić, Veljović.

Slavija je planirala da narednog vikenda odigra kontrolnu utakimicu sa Vodojažom. Međutim, zbog obaveza Grošničana u Fudbalskom kupu grada Kragujevca, taj susret je pomeren za utorak ili sredu, a za nedelju Bresničani još uvek traže jednog protivnika za proveru forme novih igrača.

Fudbaleri Šumadije pripreme nastavljaju učeščem na memorijalnom turniru u Gruži, a u prvom kolu Zone „Dunav“ gostovaće u Aranđelovcu, gde će se sastati sa imenjakom i bivšim srpskoligašem, sa kojim su već odigrali probni susret i pobedili sa 2:0.