Smeč 5 eleminisan iz Kupa Srbije

Odbojkašice Smeča 5 završile su takmičenje u Kupu Srbije za odbojkašice, pošto su večeras, u sali „Artema“, poražene od užičkog Jedinstva sa 0:3, po setovima 22:25, 18:25 i 18:25.

„Smečerke“ su pružile žestok otpor Užičankama u prvom i drugom setu, ali su na kraju ipak poklekle i izgubile ovaj meč.

U prvom setu je viđena velika borba.

Odbojkašice Jedinstva su odlično počele meč, imale četiri poena prednosti na prvom tehničkom tajm-autu (8:4), ali je ekipa Smeča 5 u nastavku meča uspela da smanji prednost gostujuće ekipe na samo poen razlike (21:22) i uđe u vrlo interesantnu završnicu, u kojoj, nažalost, nije imala snage da preokrene rezultat,  tako da je ekipa Jedinstva ipak dobila prvi set sa 25:22.

U drugom setu opet velika uzbuđenja.

Ekipa Jedinstva je imala minimalnu prednost na početku seta, ali „Smečerke“ nisu dozvoljavale gošćama da se odlepe i u jednom trenutku su došle do izjednačenja (9:9), ali onda Užičanke dodaju gas i stižu do tri poena prednosti na drugom tehničkom tajm-autu (16:13). Domaće odbojkašice opet nisu imale dovoljno snage i koncentracije u završnici seta, tako da je prednost  gostujućih odbojkašica rasla do kraja seta, koji je završen sa ubedljivih 25:18 za Užičanke.

Već tad su se domaće odbojkašice faktički predale, tako da su u trećem setu odbojkašice Jedinstva imale u jednom trenutku čak deset poena prednosti (21:11) i na kraju lagano rešile ovaj set u svoju korist sa 25 :18, plasiravši se tako u četvrtfinale Kupa Srbije.

Sada se ekipa Smeča 5 okreće obavezama u Prvoj ligi Srbije, gde ih za vikend očekuje duel sa beogradskim Poštarom, u sali „Artema“.