Snažan otpor Šumadinki na Banjici

zfk-sumadija
Šumadinke nisu izdržale na Banjici (Foto: M. Jovičić)

U 3. kolu Prve ženske lige Srbije, fudbalerke Šumadije 1903 poražene su na Banjici od vodećeg Rada sa 1:3 (1:1). Šumadinke su pružile žestok otpor svom rivalu, naročito u prvih 45 minuta, ali im je u nastavku ponestalo koncentracije u odbrani, što su domaće iskoristile i došle do sva tri boda.

Beograđanke su do vođstva došle već u 3. minutu. Nevena Mičić je izvela korner sa leve strane, a Mirjana Babić je spretnim udarcem glavom sprovela loptu u mrežu gostujućeg tima.

Ovaj gol nije demoralisao Kragujevčanke, koje u 20. minutu dolaze do izjednačenja efektnim golom Tamare Jurišević. Bila je to sjajna parabola sa dvadesetak metara, gol za špice.

Na odmor se tako otišlo sa nerešenim ishodom, da bi već na startu drugog dela igre domaće pojačale pritisak i krenule ofanzivnije ka golu Šumadinki, koje su takođe vrebale priliku da dođu do potpunog preokreta

U 56. minutu Suzana Tanasković je povukla kontru, uposlila Milicu Smiljković, koja uz dosta sreće dolazi do lopte, a potom snažnim udarcem levom nogom matira Pantićevu.

Od tog trenutka utakmica se u potpunosti otvorila, ekipe su „spustile gard“, pa je tako nekoliko minuta kasnije Juriševićeva tukla iz slobodnog udarca sa više od 30 metara, ali je Maja Ubović uspela da izboksuje loptu koja je išla pravo pod prečku. Na drugoj strani, Suzana Tanasković je uputila odličan udarac sa nešto više od 20 metara i pogodila okvir gola.

Igrao se 81. minut kada su fudbalerke Rada postigle treći gol na utakmici i osigurale pobedu. Tanaskovićeva je uposlila brzonogu Jelenu Milenković, koja je bila brža od Jelene Pantić i postavila konačnih 3:1.

Beograđanke su u finišu mogle do još ubedljivijeg trijumfa, ali je Jelena Jovanov, koja je nešto ranije zamenila Mirčetićevu, iz izgledne pozicije šutirala pravo u Pantićevu.

RAD – ŠUMADIJA 1903  3:1 (1:1)

Beograd
Stadion: Banjica
Gledalaca: 150
Sudija: Jelena Banjeglav (Bačka Topola)
Strelci: Babić u 3, Smiljković u 56. i Milenković u 81. minutu za Rad, Jurišević u 20. minutu za Šumadiju.
Žuti kartoni: Babić, Mirčetić (Rad), Lazarević, Jurišević (Šumadija 1903)

RAD: Ubović, Savić, Miljković, Babić, Pantović, Smiljković, Tanasković, Mičić (Milošević), Milenković (Raduloević), Simić, Mirčetić (Jovanov).

ŠUMADIJA 1903: Pantić, Mijatović, Mirković, Vranić-Prokić, Ilić (Mitić), Jurišević, Miloradović, Lazić, Lazarević, Milovanović, Dukić.

Drugi kragujevački predstavnik u ovom rangu takmičenja, ekipa Trijumfa, upisala je prvu pobedu u sezoni, pošto je na svom terenu savladala šabačku Mačvu sa 3:1.

U preostala dva meča 3. kola, Lavice Dubočica i Polet su remizirali u utakmici bez golova (0:0), dok je Kolibri savladao Jagodinu sa 3:2

Na tabeli vodi Rad sa maksimalnih 9 bodova, Polet i Lavice Dubočica imaju po 5, slede Trijumf i Šumadija 1903 sa po 4, Mačva i Kolibri su sakupili 3 boda, a poslednja je Jagodina, koja i dalje čeka na prve bodove u ovoj sezoni.

U 4. kolu, koje je na programu ovog vikenda, sastaju se: Trijumf – Lavice Dubočica, Polet – Rad, Šumadija 1903 – Kolibri i Mačva – Jagodina.