Srbobran slavio u Kragujevcu

U 14. kolu Prve ženske lige Srbije ekipa Srbobrana savladala je kao gost ekipu Šumadije sa 69:66, po četvrtinama 13:14, 21:8, 21:21, 14:23.

Kao presudna pokazala se druga četvrtina kada su Kragujevčanke doživele neverovatan pad u igri i dozvolile gošćama da serijom 10-0 steknu prednost koju su dugo vremena imale na svom kontu.

Uspele su Šumadinke da u 37. minutu susreta serijom 7-0 dođu do prednosti od 60:57. Međutim, igračice iz Srbobrana su vratile prednost i u poslednji minut ušle sa pet poena “viška“ 69:64. Smanjile su Kragujevčanke na 69:66, što je bio i konačan rezultat ovog susreta, pošto je Markovićeva u poslednjim sekundama susreta promašila “produžetak“.

Najefikasnija na meču bila je Milošević koja je u pobedničkom timu postigla 17 poena. U ekipi Šumadije istakle su se Račić i Marković sa po 13 koševa.

Posle 14 kola Šumadija zauzima 9. mesto sa 16 bodova i skorom od 4 pobeda i 8 poraza. U narednom kolu, košarkašice Šumadije gostovaće poslednjeplasiranoj ekipi Čelareva.

Drugi kragujevački klub u ovom rangu takmičenja, Radnički svoj meč 14. kola odigraće sutra, od 18 časova, kao gost protiv Beočina.